Wpis z mikrobloga

Witacjie Mirki

Zastanwiam się nad kupnem tego roweru (w sumie jestem pewien): http://www.cube.eu/en/products/road-race/attain/cube-attain-sl-blacknflashred-2016/. Niestety mam pewne wątpliwości. Otóż mam 172 cm wzrostu i nie wiem, który rozmiar wybrać (53 cm, czy też 56 cm). Pierwszy raz spotykam się z taką geometrią ramy:

53 cm
podsiodłowa - 490
pozioma - 537
pionowa od mostka - 561

56 cm
podsiodłowa - 520
pozioma - 560
pionowa od mostka - 591

Specjalistów u nas wiele, także jestem pewien, że pomożecie ;)

#rower #szosa
  • 12
@lubfarmaceute: muszę zmierzyć (do końca nie wiem). Podsiodłowa w obecnym ma 55 cm i rower jest trochę za duży na wysokość (w poziomie wydaję się być OK). Niestety nie ma nic pośredniego: jest 53 cm i od razu 56 cm.

@ksiak: @sargento: porozmawiam z kimś ze sklepu, który sprowadza ten model- być może przyślą dwa rozmiary i sie przymierze.
@ska87: na podsiodłową bym ciut mniej patrzył - zakres regulacji wysokości i offsetu siodła jest dość spory (poza tym, że przemieszczasz środek ciężkości to mało się zmienia). Jak przestrzelisz z poziomą to albo masz za krótki albo za długi mostek, co wpływa na sterowność.
@ska87: Wybralbym ten mniejszy. Mam 178cm wzrostu i Giant Defy 3 w rozmiarze M (TT 54,5), mostek 10cm i jest wygodnie. Wczesniej jezdzilem na starym Peugeotcie TT 58 + mostek 8cm i na dluzszych trasach odczuwalo sie ze jest za dlugi na mnie. Pamietaj ze zawsze mozna zamontowac dluzszy mostek.