Wpis z mikrobloga

Cześć, miał ktoś problemy z sondami lambda i mógłby doradzić? Moje #grandepunto wywala dwa błędy dotyczące sondy drugiej, czyli tej za katalizatorem. Raz wywala kontrolkę check engine, czasami sama gaśnie. Na niskich biegach auto potrafi przykangurzyć, czuć też spadek mocy. Szczególnie przy zimnym silniku. Według opisu błędu wychodzi na to, że jest problem z dogrzewaniem sondy. Jest jakaś szansa żeby to naprawić? Czy lepiej od razu kupić nową sondę lub najpierw jechać do elektryka, aby sprawdził czy nie ma problemu z wiązką elektryczną? Nie mam nieskończonego budżetu i chciałbym uniknąć marnotrawienia kasy. Proszę was o poradę co robić. W komentarzu zdjęcie drugiego błędu. #motoryzacja #fiat #mechanikasamochodowa
Klejnot_nilu - Cześć, miał ktoś problemy z sondami lambda i mógłby doradzić? Moje #gr...

źródło: comment_Y6NVFeg57XHbyTl6CQESaUFYavySxuZq.jpg

Pobierz
  • 11
@bidzej: Myślałem raczej o sprawdzeniu czy nie ma problemu z wiązką, ale na logikę biorąc, wtedy auto by wyrzucało błąd o braku jakichkolwiek informacji zwrotnych z sondy a nie problem z nagrzewaniem sondy :)
@Klejnot_nilu: Cześć, sorry za odkop, ale mam pytanie odnośnie tego "kangurzenia" samochodu. Powiedz mi czy po wymianie (jeśli wymieniłeś sondę) te szarpanie ustało? Mam podobny problem, też wywaliło mi check, też chodzi o sondę za katem no i też szarpie na niskich biegach ( ͡° ͜ʖ ͡°)