Wpis z mikrobloga

Czołem wszystkim!
Mam pytanie. Nie wiem czy tak powinno być czy też nie, ale jak zmieniam z tyłu na mocniejsze przełożenia to nie przechodzi to gładko tylko z takim jakby "uderzeniem". W drugą stronę jest dobrze. Za czorta nie mogę tego wyregulować, żeby idealnie chodziło. Zaraz mi się kończy ten darmowy przegląd z deca i nie wiem czy się nie przejść. Co myślicie? Jak to u Was chodzi w 520?

#wykoptribanclub
  • 8
@Ned: Dzięki, tak też myślałem. Zastanawia mnie tylko czy mam sprawną tą przerzutkę i czy takie przechodzenie to normalka w sorze, bo jak nie to niech mi wymieniają.
i czy takie przechodzenie to normalka w sorze,


@Przemyk: Sprawdź czy kaseta pracuje osiowo. U mnie była krzywa i przez to głośna. Po wymianie kasety na prostą i późniejszej regulacji u kumpla, Sora pracuje bezgłośnie i płynnie.
@Przemyk: Popatrz sobie idealnie z góry. Jeśli przy kręceniu z góry widzisz zębatki jako proste kreski, to jest ok. Jeśli falują, to nie jest ok.
@Przemyk: Sama kaseta może być prosta, ale może być krzywo nagwintowana, przez co źle układa się wobec piasty. Tak było u mnie. No ale oczywiście może to być też wina piasty. Daj to na gwarancje do Deca. Powiedz, że jest krzywo i pracuje głośno i żeby wymienili co trzeba.