Wpis z mikrobloga

@Willy666: to zle, ze sa prowadzone inwestycje za prywatne pieniadze prywatnych inwestorow? ktore sprawiaja, ze zwieksza sie konkurencyjnosc na rynku, dostepnosc towarow i uslug, liczba miejsc pracy, ze zwieksza sie PKB i w ogole? zwlaszcza, ze sami zauwazacie, ze utrzymuja sie na rynku i maja klientow? @theone1980: @bombastick
@asenjo: nie oceniam czy to dobrze czy źle. Po prostu mnie to dziwi. 1 wielkopowierzchniowy sklep na 1400 mieszkańców to chyba się już ociera o Księgę Rekordów Guinessa.
@theone1980: PKP Intercity sukcesywnie zwieksza tabor i ma to realny wymiar, no ale co ja tam sie znam

a tak powaznie, to nawet nie chodzi o kwestie czy PKB jest wystarczajaco miarodajnym wspolczynnikiem czy tez nie. sam fakt, ze zmniejsza sie bezrobocie i polepsza sytuacja na rynku ze wzgledu na PRYWATNE INWESTYCJE (o ktore kazdy rozsadny rzad zabiega) sprawia, ze psioczenie na to zakrawa na smiesznosc. najwidoczniej jest popyt i sie
Willy666 7 min. temu via Android

0

@asenjo: nie oceniam czy to dobrze czy źle. Po prostu mnie to dziwi. 1 wielkopowierzchniowy sklep na 1400 mieszkańców to chyba się już ociera o Księgę Rekordów Guinessa.


@Willy666: myślisz, że duż prywatny inwestor wywali kasę w ciemno bez zbadania zapotrzebowania na usługi, które oferuje, tak to może myśleć Januszbiznesu ale nie jakas korporacja która zjada zeby na handlu od dzisięcioleci
@asenjo: ja tego nie bronię dla mnie niech lokalana społecznośc decyduje, małe sklepy generalnie zatrudniają więcej ludzi niż taki supermarket, chociaż zalezy jeszcze gdzie, ale generalnie markety zarzynają handel lokalny
@bombastick: Trochę obliczeń:

Liczmy że w markecie jest 10 kas, które pracują kasjerki na 2 zmiany, co daje nam 20 kasjerek zarabiających po 1276 brutto/miesiąc.

1 Kasjerka dziennie niech obsłuży na godzinę 20 klientów i każdy z nich zapłaci 150zł – wiadomo klientów jest więcej niż 20/h ale nie każdy płaci po 150zł – raz więcej, raz mniej, to niech będzie nasza średnia bez zawyżania, dająca nam 20klientów*150zł*7,5godz(pół godziny przerwy) =
Przy 208tyś zł obrotu Kowalski zatrudnia 3 osoby – dwie kasjerki + siebie (ewentualnie cena za wynajem lokalu, no ale ją pomińmy...)

Więc gdyby Kowalski miał obór 2miliony, to już by zatrudniał 30 osób, przy 5 milionach obrotu zatrudniał by już tyle osób co hipermarket przy 13milionach!!

Teraz już wiesz skąd te promocje na majonez, karpia i jajka przed świętami? Stąd że Ty lub twoi bliscy nie macie pracy – to co