Wpis z mikrobloga

Czy jeśli sprzedający ma umowę na wyłączność, a ja dowiedziałem się pocztą pantoflową, że sprzedaje swoje mieszkanie to będę musiał płacić temu pośrednikowi, z którym podpisał umowę na sprzedaż? Obejrzałem już mieszkanie, cenę mam praktycznie dogadaną, a pośrednika na oczy nie widziałem do tej pory.

Pytam z ciekawości bo nie wiem jak to może się rozegrać..a wolałbym tą kasę na remont przeznaczyć

#nieruchomosci #mieszkanie #posrednik #kupnomieszkania
  • 4
@seelk: jak juz to nie ty, a sprzedajacy, to on ma umowe. A i w takim przypadku pewnie nie bedzie problemu, bo posrednik cie nie skontaktowal.
@seelk: moim standardem jest to, że płaci ten kto zleca (czyli nie ty), ale lepiej dopytaj tego właściciela. Ewentualnie jak to dobry pośrednik to zastanów się czy nie dogadać się z nim na niższą prowizję a mieć za to ubezpieczenie cywilne całej transakcji.
@krzysztof114: a co obejmuje takie ubezpieczenie cywilne od całej transakcji? Jeśli będę miał zaświadczenie o niezaleganiu z czynszem, że nikt nie jest zameldowany, braku prowadzenia DG w tym lokalu to chyba o wszystko zadbałem?
Chciałbym być fair wobec każdej strony (chociaż czasami to nie popłaca) ale chciałbym też wiedzieć za co płacę ;) bo to, że kupujący ponosi prowizję skoro się sam zgłosił to nie kwestionuję, ale często biura biorą od
@seelk: negocjuj. ubezpieczenie obejmuje wszystko co może się spierdzelić a to co sprawdzasz to pewnie z 1/10. masz jeszcze plany zagospodarowania, planowane inwestycje, wady konstrukcyjne, stan prawny wspólnoty/spółdzielni. to z ważniejszych...