Wpis z mikrobloga

@rolnik_z_klimontowa: Narazie możesz poczekać. Za jakiś czas system korzeniowy znacznie się rozwinie i będzie ci o wiele łatwiej przenieść całą zawartość do nowej doniczki. Gleba będzie dość dobrze związana i nie będzie się rozsypywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rolnik_z_klimontowa: Nie sadzić po kilka sztuk to po pierwsze. Teraz jak je russzysz to pourywasz korzenie. W tym wypadku poczekałbym troche i obserwował kubeczki. Jak tylko zobaczysz prześwitujący korzeń przesadzaj. Jak za długo będziesz czekać to się splączą korzenie i na pewno pouszkadzasz część przez co spowolnisz wzrost zieleniny. I wincyj światła bo się wyciągają
EDIT: Gurwa a ja jeszcze nie wysiałem. Lenistwo motzno ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@rolnik_z_klimontowa: IMHO trzeba je rozdzielić już teraz, a na przyszłość nie siać po kilka nasion do jednego kubeczka. Przesadź teraz, ale do kubeczków o tej samej pojemności, nie większych. Nie czekaj, aż będzie widać korzenie, bo jak je będzie widać to będzie już stworzona bryła korzeniowa i nie rozdzielisz tego bez ostrego rwania co spowoduje, że rośliny na dwa tygodnie zamrą. Kiedy jest mały pojedynczy, prosty koronek to łatwo to rozdzielić
  • Odpowiedz
@gobi12: Ja tam się nie będę upierać przy swoim bo każdy ma swoje metody ale nie masz wrażenia że korzonek który jest na tym etapie wzrostu jest za bardzo delikatny? Ja w pierwszym swoim sezonie popełniłem ten sam błąd co OP i rozsadzałem też w fazie liścieni. Pamiętam że było to w uj ciężkie ponieważ nawet mała bryłka ziemi na korzeniu tak cienkim i delikatnym powodowała że się korzeń obrywał. Nie
  • Odpowiedz
  • 1
@Wsciekly_Majonez: Korzonek jest delikatny i trzeba bardzo uważać, ale moje doświadczenia pokazują, że im młodsza sadzonką tym lepiej znosi takie przenosiny (lepiej się przyjmuje i przeżywa).
  • Odpowiedz
Przesadzaj już bo jak się korzenie rozwiną i splątają to będzie łatwiej uszkodzić. Staraj się przesadzić z bryłką ziemi. Spróbuj podzielić zawartość kubka szerokim nożem i przenieś do nowej doniczki jak kawałek ciasta. Wysokich plonów i zdupyognia!
  • Odpowiedz