Wpis z mikrobloga

Rząd tego kraju przeznaczył 20 mln złotych na PRYWATNĄ uczelnię Rydzyka. ŻADNE sprawdzane przeze mnie "prawackie" media (sprawdzałem frondę, wSieci, Do Rzeczy, wpolityce, niezależna) nie pisnęły póki co o tym ani słówka. Do informacji: pieniądze te będą pochodzić z budżetu na rozwój kultury i teatrów (po 10 mln zł). Ten rząd niczym się nie różni od złodziei, którzy rządzili przez poprzednie lata. Jak naiwnym trzeba być człowiekiem, żeby wierzyć w #dobrazmiana. Jak naiwnym gamoniem trzeba być, żeby wierzyć w "niezależność" wspomnianych mediów. Leczcie się ludzie. Dajecie się omamić Jarkowi i pajacowi Rydzykowi, który pociąga sznurkami w tej śmiesznej partii z ukrycia od wielu lat.



#rydzyk #bekazpisu #pis #bekazprawakow chociaż nie wiem czy pis to prawaki #polityka
  • 41
  • Odpowiedz
@matcheek: było podawane wyżej, ale sprawa już nieaktualna, gdyż PiS wycofał się z tej poprawki (z tego co wiem, poseł który to wymyślił nie za bardzo skonsultował to z Ministrem Kultury i ostatecznie ta poprawka ma zostać wycofana)
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: "Wiadomo, wszyscy #!$%@? i złodzieje".
Nienawidziłem PO, liczyłem na PIS ale głosowałem na Korwina. Czemu? Bo chciałem uniknąć pełni władzy dla PISu. I niestety. Gdyby Korwin dostał ponad 5% to PIS musiałby mieć koalicję. I już takie akcje by nie przechodziły. A tak mają władzę całkowitą, robią wałki jak PO tylko innego rodzaju. Bo niestety ale 20mln dla Rydzyka to przekręt. Czy ta uczelnia ma jakieś wielkie osiągnięcia? Rozumiem jakby to było polskie MIT. Ale nie jest. Więc kasa przekazana po znajomości niestety.
Jestem przeciwny 500+ oraz podatkowi bankowemu. 500+ dobije budżet i wzmocni patologię oraz unikanie pracy. A podatek bankowy nie jest tak wielki i niestety źle wpływa na stabilność systemu. Zresztą zapłaci zwykły człowiek poprzez droższe usługi. Podobnie jak z podatkiem dla wielkich sklepów.

Dobra pożywka dla zwykłego Kowalskiego bo przecież banki i sklepy to złodzieje. Cóż, ci złodzieje zapłacą podatek ale pieniędzmi z jego
  • Odpowiedz
@rydzo: Zgadzam się co do poglądów, też mnie wkurza 500+ i każde inne rozdawnictwo pieniędzy. Co do sprawy z Rydzykiem to już nieaktualne, poczytaj komentarze wyżej, ale sam fakt że taki pomysł był blisko realizacji jest chory dla mnie.

Faktycznie lepiej by było, gdyby PiS był w koalicji z kimś. Musieliby się liczyć ze zdaniem koalicjanta i może by mieli bat nad głową przy takich głupich pomysłach, no ale cóż.
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: z tymi uczelniami nie do końca masz racje, ponieważ większość ludzi kończących studia uczęszcza do publicznych (chociaż jeżeli chodzi o studia dzienne to fakt, bez powodu nikt nie płaciłby 2 razy), problemem jest to, że programy studiów w Polsce nie są dostosowane do rynku pracy (za to istnieje dużo zapychaczy), wśród studentów panuje kombinatorstwo, oraz na absolwentów niektórych kierunków nie ma popytu. A ilość magistrów w rozwiniętych krajach musi
  • Odpowiedz
@3n3bl0: w sumie generalnie się z Tobą zgadzam. O poziomie uczelni, poziomie absolwentów, programach studiów możnaby pewnie długo gadać, bo problem jest bardziej złożony i nie ma jednej przyczyny.

@shroon: wiem już o zmianie, zastanawiałem się czy usunąc wpis, żeby nie prowokować ludzi, a z drugiej strony nie chcę żeby zaraz jakiś mirek wyskoczył ze screenami i bóldupił że usuwam wpisy
  • Odpowiedz
@3n3bl0: gdyby uczelnie były prywatne to walczyłyby o renomę u pracodawców i konkurowały by poziomem nauczania i przydatnością wiedzy i umiejętności. dając za darmo ludziom studiowac gowno kierunki robi sie im krzywde, bo marnuja czas zamiast robić coś pożytecznego. no i napycha się kieszenie profesorom tych gowno kierunków. na gowno wykształconych ludzi jest popyt w uk na zmywaku.
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: pomyśl o tych wszystkich którzy głosowali na PO i nowoczesną...teraz z podatków które płacą, kasa poleci do Rydzyka, tych to dopiero #!$%@? strzeli( ͡° ͜ʖ ͡°). Przypomnę jeszcze słowa Korwina, "żeby Państwo mogło komuś dać, to komuś musi zabrać" -> i tak się stało, zabrano teatrom i RPO a dano Rydzykowi.
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: prywatne, czyli bez nakazów ministerstwa i z góry założonych zasad - spodziewam się, że miały by całkiem inną formę niż obecnie. Co do "gównokierunków", to może lepiej skończyć taki, niż nic, o ile w międzyczasie nauczy się czegoś, co chce się robić.
  • Odpowiedz