Wpis z mikrobloga

Pytanie jakich wiele - jaki telefon kupić. W swoim rozwoju zatrzymałem się na Samsung G2 mini z Androidem 2.3.6, więc wszystko po tym jest dla mnie czarną magią i nie wiem jakie to teraz wymagania ma, aby chodzić płynnie. Byłem już prawie zdecydowany na #xiaomi #redmi3, ale potem poczytałem o #redminote3, pokazali mi #ulefone Power, Lenovo ZUK Z1 i LeTV 1s i nic już nie wiem. Jakieś za / przeciw tego co dałem?

Konkrety czego szukam:
~1000 zł
baaaaaateria ile wlezie
bluetooth 4.0 (lepiej 4.1 :<)
działający porządnie GPS
Android 5.1+ (najchętnie 6.0/potwierdzone plany aktualizacji)
LTE w Polsce
porządne wykonanie, bo musi przeżyć kilka lat, tak jak poprzedni**

Co mnie rybka:
aparat/kamera (i front i tył)
grafika (nie gram, niech tylko jakiś film w 720p ewentualnie uciągnie)
fullHD
piękne animacje, ikonki, przejścia i inne takie

Zastosowanie:
Dzwonić, SMS-ować, przeglądarka, fejsbukować, whatsappować i tak dalej. Czy 2GB ramu w 5.0+ jest spokojne czy jednak szukać 3GB?

Jeśli telefon jest na #banggood to może być trochę więcej, mam tam zachomikowanych punktów trochę ;)

#pytanie #telefony #smartfon #android
  • 27
@JabLuszko: jak ci zależy na aktualizacjach szybkich to cos od Googla.Jezeli telefon ma sluzyc pare lat to bym bral cos z wymienną baterią.

Może :
LG G Flex 2 duzy ekran ,ma miec podobno update na 6.0
@1tona:
Szybkie nie muszą być, ale niech będą. Nie chce znowu zostać tak jak teraz, że 80% aplikacji co chce zainstalować nie działa, bo stary Android. No i w tym budżecie żadnego nowego Nexusa nie złapię ;-)
@JabLuszko: Motorola ma dobre i w miare szybkie aktualizacje.A telefony nie sa drogie.
Napisz wiecej ,jaki powinnien byc ekran duzy itd.
Mam Galaxy s4,uzywam go dosyc ostro wiec po prawie 3 latach mam w nim 3 baterie.W sumie byl bardzo dobrze updatowany, ostatnia aktualizacja na 5.0 juz grubo po 24 miesiacach od premiery, a to rzadkość.Jezeli chcessz miec telefon który bedzie mial długo updaty to musisz prawie zawsze flagowce wybierać.Jak w
@1tona: ekran mnie praktycznie rybka. Teraz mam 3.2" i sobie radzę, więc nawet i taki mały badziew może być ;). Zaraz dopiszę w pierwszym wpisie. Taaaa, dopiszę. Za późno ^.-
Galaxy s4


@1tona: z takim budżetem w żaden sposób w nieużywanego (a nie chce używanego, cholera wie co przeszedł i cholera wie co działa, a co nie działa) flagowca Samsunga się nie wbiję :<. Myślałem w sumie nad Moto X play, ale coś mi tam nie pasowało i nie bardzo pamiętam co.
@JabLuszko: Jeśli chodzi o RN3 to działa aktualnie na andku 5.0.2 (i raczej słabe szanse są na aktualizacje - przy najmniej w tej wersji z MediaTekiem), no i dochodzi zablokowany bootloader, którego aktualnie trudno odblokować. Osobiście bardzo polecam ten model. Używam od miesiąca mniej więcej i wszystko działa bardzo dobrze. Bateria (4000mAh) jeszcze mnie nie zawiodła.
@JabLuszko: Obecnie zakup telefonu xiaomi wiążę się z problemami z odblokowaniem bootloadera, a Xiaomi jeszcze chce to zaostrzyć i nie wysyłać kodow do odblokowania. Kupując jakikolwiek REdmi jesteśmy skazani na soft z masą błędów, a niemożliwość zmianu Romu nie wróży dobrze.
@graziacz76: nie wierzę, że Xiaomi zablokuje bootloadery tak ostatecznie - to jedna z ich lepszych kart przetargowych. A poczekać kilka dni po wypełnieniu śmiesznego formularza po chińsku mogę. Skąd informacje o zaostrzeniu masz?
Chyba na miui albo na telchina o tym pisano. Po to wprowadzili to ograniczenie aby nie zmieniano romów, a skoro to nie pomogło to chcą zaostrzyć restrykcje. Wszystkie nowe telefony z zablokowanym sa sprzedawane.
@Miecz12: Na BG nie widziałem (spemall czy coś widziałem!)... sprawdzam - z punktami się niby zmieszczę, ale... Coming soon ;). Sami nie wiedzą kiedy będzie, więc takie pre-ordery to sobie odpuszczę.