Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki jest sens samonauki programowania ? Obecnie 27 lvl, na co dzień zupełnie inna branża nie wiązana z tematem. Trochę uczyłem się już Ruby ale słomiany zapał mocno i rozeszło się po kościach. Jednak coraz bardziej chce sie przebranżowić i pojść w tym kierunku. Z jednej strony dla kasy z drugiej za możliwość pracy zdalnej (w swoim czasie). Na początku chciałem kontynuować w Ruby, czy ma to sens, przyszłościowy język ?
#programowanie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@znkk: jest sens jak najbardziej.

Znam programistów, którzy zaczynali i po 30, w tym osoby, które wcześniej nic z komputerami związanego nie miały.

Sprobuj, jeśli masz smykałkę nic nie stracisz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nilphilus: Ruby zwrócil moją uwagę prostotą (przynajmniej na poczatku taki się wydaje). Ale z racji lvl chciałbym poświecic czas na coś przyszłościowego i nie tracić go na coś co nie zaprocentuje w przyszłości.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
)@szybki_bil: Kasa,kasa,kasa. Obecnie moja praca nie jest rozwojowa, pieniądze też marne kosztuje mnie dużo wyrzeczeń. Zawsze też sie tym troche interesowałem ale ciągle sobie tłumaczyłem, że już za stary, że rynek zaraz się nasyci (tylko jakoś nie może się nasycić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wiktor426: W żadne bo nic nie umiem. Obecnie mam trochę ponad 2k netto więc przyszlościowo wszystko ponad to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@znkk: zacząłem od kursau java, po 3 miesiącach nauki zdałem ten ich pierwszy egzamin, potem cośse tam klepałem i wyklepałem program, który pomógł koleżance w pracy, potem kurs php itd i zrobiłem stronę pierwszą - teraz jak na nią patrze to niezabardzo wygląda ;) i drugą do generowania raportów z wykresami itd.
Po Javie już pomyślałem, że mogę polizać c# więc kupiłem ksiązki i napisałem sobie 2 programy do pracy.
  • Odpowiedz
@znkk: no to wybieraj język, naucz się solidnie podstaw(i dobrze to udokumentuj), oszczędź by przeżyć 3 miesiące praktyk(niższe zarobki), znajdź praktyki, ucz się i zbieraj doświadczenie, jest takie ssanie że potem z górki ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Dziekuje Mirki za ciepłe słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zacznę od Ruby a potem jak sie sytuacja rozwinie.
  • Odpowiedz
@znkk: Sam zaczynałem, gdy miałem 26 lat. Co prawda wcześniej byłem mocno związany z komputerami i po prostu czułem potężny niedosyt będąc zwykłym informatykiem/administratorem, ale dla chcącego...

No właśnie - dla chcącego. Mam 100% pewności, że gdyby programowanie nie dawało mi frajdy, to nie wytrzymałbym nawet pół roku. To jest podstawa i najważniejszy element pracy programisty, reszta przyjdzie sama.

Względem języka: Ruby to dobry język, ale jeśli szukasz większej ilości
  • Odpowiedz
Trochę uczyłem się już Ruby ale słomiany zapał mocno i rozeszło się po kościach.


@znkk: Dlatego nie warto, nie dlatego ze masz x lat. Probowales nie podobalo sie koniec kropka.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Trytka: Nie napisałem, że mi sie nie podobalo. w sumie podejscie mialem ambiwalentne bo ciezko wyrobic sobie opinie po krotkim czasie. Jezeli bedziesz mial racje to najwyzej znow polegne, nic nie trace. A moze potrzebowalem malego wsparcia.
  • Odpowiedz
@znkk: Tracisz znowu czas, szukaj cos co ciebie osobiscie interesuje w czym czujesz sie dobrze. A nie czegos co wymaga wsparcia innych, bo sam nie masz takiej potrzeby.
  • Odpowiedz