Wpis z mikrobloga

@betonkomorkowy: Oczywiście, że tak. 25 to jest nic, zwłaszcza przy programowaniu, które jak wiadomo nie wymaga zwinności, tężyzny fizycznej, czy innych cech, które z wiekiem się pogarszają. A studia są zbędne, jest owszem kilka firm, gdzie jest to bariera nie do przeskoczenia, ale znakomita większość nie przykłada do tego wagi - liczą się umiejętności.
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: nie przejmuj się studiami. Na studiach głównie poznaje się ludzi i poszerza horyzonty. Jeśli jesteś zdeterminowany na naukę programowania to wystarczy Ci umiejętność logicznego myślenia, znajomość angielskiego i trochę wolnego czasu :)
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: Jak cię to interesuje to czemu nie :P Ja trochę javy żałuję ale na szczęście jeszcze spokojnie mam czas by się uczyć czegoś innego... jednocześnie kocham język, i nienawidzę, bo wolałbym się uczyć pod tworzenie jakiś serwerów od gier i takie dziwne zabawki a java się kompletnie nie nadaję na rynku gier, do tworzenia programów użytkowych też słabo, chyba że za każdym razem dodając natywny instalator bo inaczej jaki kowalki
  • Odpowiedz
@GotoFinal: to nie jest ironiczne pytanie. Sam trochę uczę się javy, ale trudno mi ogarnąć to wszystko związane z webem. Umiem napisać jakieś proste proste programy, ale po co to w javie, skoro java to głowie jak napisałeś web.
  • Odpowiedz
@Angel_of_death: No jest jeszcze Android, a Java EE (właśnie od backendu, BigData bla bla bla) z wszystkimi libkami przestaje być podobna do Javy, wszystkie sztuczki Hibernate/EE/Springa sprawiają że połowa kodu to adnotacje i magiczne puste metody. :D
Ewentualnie jak jeszcze się uczysz polecam Minkrafty, serio, można sobie trochę dorobić nie ruszając dupy z domu, przy dobrych wiatrach więcej niż w jakiejś pracy na magazynie itd, a tym bardziej weekendowych. (Tylko
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: nie ma sensu jesli masz 25lat i juz 5k netto to wiedz ze 90% programistow w polsce ma miedzy 4-6tys. brutto

jest sens jak chcesz byc dobrym lub/i pracowac tylko dla zachodnich ludzi zeby nie dostar raka

polecam ostatni post programisty php z bali to ci wszystko wyjasni > A może lepiej swift i zobacz sobie jak wygladaja oferty dla iOS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: ale nie wiem czy twoje zycie faktycznie sie poprawi, jak masz gdzie mieszkac i 5k netto co miesiac za siedzenie a po pracy wolne i mozesz zyc to wez sobie znajdz babe, zaloz biznes na boku i tyle, wyjedziesz na zachod to sie mozezsz zdziwic bo tam programista to tania juz nie powiem co a jezyk trzeba dobrze znac i nieruchomosci drogie i nie bedziesz mial juz zycia bo trzeba
  • Odpowiedz