Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki z #sport #silownia #odchudzanie, mam dwa pytanka, może głupie, może mądre, nie wiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1) Ile czasu minimum powinien trwać trening (taki porządny, w którym czujesz, że coś robisz), tak, żeby z czasem przyniosło to efekty w postaci sylwetki i kondycji? Przeglądam plany treningowe dla kobiet, jakieś youtubowe treningi i mam wrażenie, że większość trwa po ok. 30 min - 40 min. Czy to nie za krótko, nawet, jak na początek?

2) No i jak to jest z tymi dniami na regenerację? Podobno są konieczne, ale ile dla osoby początkującej (na redukcji)? Czy to nie jest tak, że im więcej dni ćwiczeń w tygodniu, tym lepsze efekty?
  • 8
@nvmm: 1. Przyjmuje się, że trening powinien trwać od 40 minut do 90.
2. http://www.kulturystyka.pl/atlas/ Na początku proponuje 3x w tygodniu z jedno dniową przerwą i wolnym weekendem, czyli np pon śr pt. Nie chodzi o to aby w tygodniu było jak najwięcej treningów tylko aby powtarzalność ćwiczeń była jak największa. Czyli w wielkim skrócie: robisz jedną partię, dajesz jej odpocząć tyle ile potrzebuje i znów ją atakujesz.
Czy to nie jest tak, że im więcej dni ćwiczeń w tygodniu, tym lepsze efekty?

@nvmm: to zależy, ale 3-4 razy tygodniowo będzie w sam raz. więcej treningów ma sens, kiedy twój organizm już jest przyzwyczajony do danego obciążenia treningowego, np. maratończyk może sobie codziennie biegać te 10 km, bo to nie jest dla niego super wysiłek, ale ciebie pierwsza dycha może wypruć tak, że następnego dnia będziesz ledwo żywa.
@nvmm:
Cwiczenia na wolnych ciezarach, przysiady, martwe ciagi, wyciskania, pushpress, wioslowania, czyli 5 cwiczen x 3 serie 2-3min odpoczynku miedzy seriami. Czas treningu 40-60min.

Robisz taki zestaw 3x w tygodniu, efekty beda napewno lepsze niz to co prezentuja panie, ktore wymienilas.