Wpis z mikrobloga

Kumpel lvl 32 zakończył karierę piłkarką z powodu ciężkiej kontuzji kolana. W karierze zawodowej grał w różnych klubach II ligi zarabiał ostatnio w granicach 7.000-9000zł/mc na łapkę. Miał ogromny talent - w podbazie na wf mieszał nas wszystkich, przechodził sam całe boisko :D w każdym sporcie na wf bardzooo się wyróżniał. Generalnie wrodzony talent, bo raczej się nie rozwijał i bardzo mało sportowy tryb życia prowadził. Jako lvl 15 już palił papierosy. Liceum nie skończył. Nie miał czasu na takie pierdy jak nauka.

Całość kasy w czasie kariery przemelażowywał (drogie alkohole, balety, dzi**ki, kasyna, ostatnio mieszkanie wynajete na pokaz [70m2 mimo że mieszkał sam]) Zero oszczędności, a teraz został z ręką w nocniku i obrażony na cały świat że nie może znaleźć pracy z zarobkami jakie miał w piłce xD

I nie żebym mu dupę obrabiał za plecami, powiedziałem mu to. Jak można żyć ze sportu z oczywistą wizją że to się skończy i nie odkładać nic kasy tylko żyć tym co jest. Czego on oczekuje?

PS Klub mu zaoferował pracę w klubie z młodzieżą i tam jakieś sprawy administracyjne klubu + kontakt z mediami itp.. 2500zł na łapę +wynajęte mieszkanie w nowym budownictwie na koszt klubu do kiedy u nich będzie pracował, ale on za takie wszawe grosze nie będzie pracował.

Powodzenia w życiu.

#pilkanozna #niebieskiepaski #bekazniebieskichpaskow #logikaniebieskichpaskow #sport #patologiazewsi
  • 55
  • Odpowiedz
ponoć w koszykarze w NBA mają podobne problemy


@Zydoslaw: Ogólnie sportowcy, był wywiad z Valdesem, byłym już bramkarzem Barcelony, który dopiero przy okazji kontuzji i wyjazdu do Niemiec na leczenie (o ile dobrze pamiętam) przekonał się, jak żyje się inaczej - w mieście, w którym nie jesteś gwiazdą i tak naprawdę nikt cię nie zna. On mówił, że piłkarze żyją we własnym świecie i po karierze mają problem z kupieniem
  • Odpowiedz
@Joxek: Mój kuzyn grał kilka lat w I lidze i zawsze większość kasy odkładał na specjalne konto, dodatkowo wyrabiał papiery trenerskie by po zakończeniu kariery nie mieć takich problemów :)

Teraz moich dwóch znajomych gra w III lidze, to co zarobią od razu przewalają na zakupy i imprezy w Sopocie... Jeden z nich przed świętami chciał ode mnie pożyczyć trochę kasy. Nawet mi ich nie żal
  • Odpowiedz
@Joxek: Ech, tak już jest, że jak się ma więcej kasy, to się więcej wydaje, nie ma na to rady.
Facet jest nieogarnięty życiowo, ale z drugiej strony, właśnie dlatego klub powinien był przynajmniej dopilnować, żeby skończył szkołę. Kariery modelek wyglądają trochę podobnie, ale tam agent nie dopuści do tego, żeby dziewczyna przerwała edukację.
  • Odpowiedz
PS Klub mu zaoferował pracę w klubie z młodzieżą i tam jakieś sprawy administracyjne klubu + kontakt z mediami itp.. 2500zł na łapę +wynajęte mieszkanie w nowym budownictwie na koszt klubu do kiedy u nich będzie pracował, ale on za takie wszawe grosze nie będzie pracował.


@Joxek: lol, pomocna reka dla niego w tej sytuacji a typ to odrzuca :D
  • Odpowiedz
@Joxek: Emerson w Self-Reliance przytacza historyjkę o księciu i włóczędze później zmodyfikowaną i spisaną przez Marka Twaina :
"Pijak został szczęśliwym zrządzeniem losu zabrany z ulicy, zaniesiony do pałacu księcia, wykąpany, porządnie ubrany i położony w książęcym łożu pod nieobecność prawowitego właściciela. Po przebudzeniu traktowany z pompą godną właściwego księcia i usilnie utwierdzany w przekonaniu że zwariował"
Według Emersona parabola zawdzięcza swoją popularność dobremu oddaniu stanu umysłu współczesnego człowieka, który
  • Odpowiedz
@Joxek: ja się zastanawiam skąd się biorą takie wysokie zarobki w II lidze czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym (sic!). Przecież tego nie transmituje żadna telewizja, a frekwencje na meczach są zazwyczaj trzycyfrowe. Albo totalnie się mylę w ocenie realiów, albo takie zarobki nie mają żadnego uzasadnienia biznesowego.
  • Odpowiedz
PS Klub mu zaoferował pracę w klubie z młodzieżą i tam jakieś sprawy administracyjne klubu + kontakt z mediami itp.. 2500zł na łapę +wynajęte mieszkanie w nowym budownictwie na koszt klubu do kiedy u nich będzie pracował, ale on za takie wszawe grosze nie będzie pracował.


@Joxek: znaczy 2000zł by mu zostawało bo on za mieszkanie by nie płacił, a tylko pewnie jedzenie? I tak dobry deal, bo wynajem mieszkania
  • Odpowiedz
@Joxek: powinien całować klub po stópkach, że wyciągneli d niego ręce. Wynajem mieszkani to ok 1 k pln takze jakby nie było dali mu 3,5k.
Ech, jego wybór, jak woli to będzie pracował w biedronce za 1500złnetto a po roku czy dwóch dojdzie do 2k za staz pracy
  • Odpowiedz
@Joxek: Jakoś mi się nie chcę wierzyć w zarobki rzędu 7-9k w II lidze. W I lidze może tak, ale nie w II. W II lidze grają słynni Błękitni, którzy rok temu doszli do półfinału PP. Zrobiło się głośno o nich i media przyjrzały się temu klubowi. Wyszło na jaw, że jeden z zawodników jest strażakiem, drugi wuefistą, a trzeci studentem. Wszyscy zarabiali w klubie ok. 2k miesięcznie. Więc albo
  • Odpowiedz
Klub mu zaoferował pracę w klubie z młodzieżą i tam jakieś sprawy administracyjne klubu + kontakt z mediami itp.. 2500zł na łapę +wynajęte mieszkanie w nowym budownictwie na koszt klubu do kiedy u nich będzie pracował, ale on za takie wszawe grosze nie będzie pracował.


@Joxek: Posiedzimy rok na bezrobociu, to inaczej będziemy gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dante15: W sumie nie rozumiem dlaczego pracodawca (czyli klub) ma traktować swoich zawodników (którzy może nie są profesorami uniwersytetów, tylko grają w piłkę, ale bez przesady) jak małe dzieci.
  • Odpowiedz
@Joxek: #!$%@? ludzie dostają taką szanse od życia i jej nie wykorzystują, ja #!$%@?, mi osobiście się to w głowie nie mieści jak można być takim imbecylem, ja się cieszę, jak zarobie w miesiącu na produkcji 2400 na rękę z dwoma sobotami. GŁUPOTA ludzka mnie przeraża.
  • Odpowiedz