Wpis z mikrobloga

@mnsp: dokładnie takie samo jak to, że będą o 20 oczek obok
nie można patrzeć na numerki jak na szereg tylko jako osobne jednostki, które muszą być wybrane
wyobraź sobie, że te kulki nie są podpisane 1,2,3,4... tylko komar, jabłko, materac, pudełko...
jedyny czynnik to to, że znajdują się obok siebie w momencie wybierania, a z losowaniem to nie ma wiele wspólnego
@mnsp: Prawdopodobieństwo trafienia szóstki to 1:13 983 816, prawdopodobieństwo trafienia "3" i 3 liczb o jedną cyfrę w górę lub jedną cyfrę w dół jest pewnie nawet większe niż trafienie "5" (1:54 201).
@sonicx: Matematycznie masz rację. Tak samo w piłce nożnej - słupek czy poprzeczka to takie samo gówno jak trafienie 100 m od bramki jak piłka wyleci za bramkę, a jednak wkurza bardziej co nie? :) I tak samo tutaj, boli bardziej wiedząc że wystarczyło lekko reką ruszyc i zaznaczyć jedno pole bliżej/dalej i wygrac zamiast 24 zł, 3 mln czy coś takiego. Boli i tyle :(
@mnsp: Ja mam tak prawie przy każdym losowaniu, ale z trójką. Chybiam o +/-1. Trafiam np. 2 i kolejne do 3-4-ki chybione o +/-1. Co prawda trafiłem w grudniu 3, 3-ki. Nigdy nie można rozkminić, w którą stronę dodać lub odjąć 1. Większych chybień nie liczę. Oczywiście gram metodą, bo na ślepo to w ogóle statystyka nie jest po stronie grającego.
@Trewor: przez próg się nie żegnasz, a jak po drodze do kolektury czarny kot przebiegnie ci przez drogę to wracasz do domu - nie jak każdy jeden idiota, który i tak by skreślił kupon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak możesz mówić, że w tym szaleństwie jest jakakolwiek metoda, która zwiększa twoje szanse?
statystyka w ogóle nie jest po stronie grającego bo by się to nie opłacało, a