Wpis z mikrobloga

Biblioteki to miejsca, które każdy odbiera na swój sposób. W swoim mieście mam kilka ulubionych, z których przed erą e-booków i wszelakich czytników uwielbiałem pożyczać tomy ważące razem z dziesięć kilogramów. Pierwsza rzecz, która od razu kojarzy mi się z tymi budynkami to cisza, pożółkłe książki i ten specyficzny, ostry zapach unoszący się w powietrzu.

Okazuje się, że nie wszystkie z bibliotek muszą nudzić. Powiem nawet prościej, kiedy zagłębimy się w czeluść internetu to odnajdziemy takie pomieszczenia, które powodują natychmiastowy opad szczęki na biurko. Esencja budownictwa, wystroju i użycia ogromnych przestrzeni. To wszystko połączone z klimatem, którego nie zapewni żadna cyfrowa lektura.

Patrząc na te zdjęcia wydaje mi się czasem, że są one żywcem wyjęte z bajki. Takiej wiecie, gdzie biblioteka to ogromny świat, który w każdym zakątku skrywa swoje tajemnica. Może któreś z nich uda się kiedyś odwiedzić – przynajmniej mam taką nadzieję.

Więcej zdjęć wrzuciłem do wpisu na swojej stronie -> http://www.jestemaleksander.pl/2016/01/najpiekniejsze-biblioteki-swiata/


________________________________________________________________
Więcej swoich treści i luźnych przemyśleń wrzucam tutaj. -> #prywatnynotatnik
Pobierz a.....1 - Biblioteki to miejsca, które każdy odbiera na swój sposób. W swoim mieście ...
źródło: comment_YRgsbuTuTlguOX5yZwURDo1dYNOObK3E.jpg
  • 25
@alczas1: poruszyłeś dobry temat. Ja nie widzę życia bez biblioteki :) Uwielbiam robić kwerendy, siedzieć w książkach, jeździć: Reykjavik, Bonn, Aarhus, Kopenhaga, Uppsala, Tartu, Reichenau, Praga, Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa, Rzeszów, Gdańsk, Katowice. Każda biblioteka ma swój wyjątkowy klimat, swoich ludzi i nawyki. Stare, nowe czy bezpłciowe budynki (architektonicznie) są zawsze wyszukiwane przeze mnie. Móc wejść zobaczyć jakie są zbiory i korzystać z nich to coś niesamowitego. Niestety tylko w Reykjaviku
@kwmaster: Super miejsce, szkoda, że absolutny zakaz robienia zdjęć. Podobno JK Rowling mocno inspirowała się tą biblioteką i w ogóle Portulagią pisząc swoje dzieło życia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)