Wpis z mikrobloga

Mirki, wiele razy mi już pomogliście, więc podrzucam kolejny raz ciężki temat. Potrzebuję dla starszej niedowidzącej osoby czegoś co byłoby w stanie przenieść obraz np gazety na ekran TV w dobrej jakości i w czasie rzeczywistym. Chodzi o wadę wzroku, która nie pozwala czytać małych liter w gazetach nawet przy porządnych okularach (plamka żółta...). Są specjalistyczne urządzenia, które na to pozwalają, ale kosztują ponad 10 000 PLN (!). Myślałem o rzutniku opartym o kamerę, ale one wymagają komputera, więc odpada. Inny pomysł to kamerka typu gopro, sjcam, która po podłączeniu kablem HDMI daje obraz na żywo. Niestety nie mam takiej żeby przetestować czy się sprawdza. Może macie jakieś doświadczenia z tego typu "streamingiem"? Kiedyś w TVN robili przegląd prasy i redaktor pokazywał fragmenty artykułów przy użyciu kamery w postaci takiego "długopisu" czy wiecie gdzie to można kupić? Jakieś inne rozwiązania przychodzą Wam do głowy? Może jakiś sprzęt z Aliexpress? Zależy mi też żeby kupić to możliwie tanio, ale to jest raczej oczywiste.
Nie wiem jakie tagi wrzucić bo temat raczej nieszablonowy.
#aliexpress #kiciochpyta #dhgate #pytanie #kamery #gopro #xiaomi #sjcam
  • 11