Wpis z mikrobloga

2 dni temu robie rozpiętki, trzecia seria i nagle zabolała mnie głowa, bardzo bolała. przestałem ćwiczyć bo sie wystraszyłem, potem bolała cały wieczór a nawet na następny dzień. dziś myślę, przestało to zrobię na nowo, robię tak samo trzecia seria i boli(,) czym to jest spowodowane, może coś od kręgosłupa bo mnie boli tu gdzie obojczyk i barki i trochę szyja
#mikrokoksy #silownia
  • 44
@diversion876:
Kulturyści wierzą w rozmaite bzdury, nawet w zmienianie genetycznie zapisanego kształtu mięśnia, lub wypełnianie go "od jednego przyczepu bardziej".( ͡° ͜ʖ ͡°)
Klasyczny przykład to właśnie rozpiętki oraz "górny i dolny brzuch".

Dla sportowców rozpiętki są bezużyteczne z punktu widzenia mechaniki ruchu.
Jaki ruch naturalny przypominają rozpiętki?
Przytulanie już niw jest modne, komuny podobno nie ma.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gavroche: Ewidentnie widać że nie masz zielonego pojęcia na temat o którym teraz dyskutujemy i w dodatku na siłę chcesz mieć racje nie mając jej kompletnie. Zestaw mięśni klatki piersiowej składa się z górnej, środkowej oraz dolnej części. Do tego dochodzi piersiowy mniejszy. Wyciskanie na ławce głową w dół rozwija mięśnie klatki piersiowej w całkowicie inny sposób niż wyciskanie z głową w górę. Oznacza to że osoba nawet z takimi samymi
@Gavroche: przecież rozpiętki tak samo aktywują mięśnie klatki jak wyciskanie hantli. Obciążają tylko niepotrzebnie stawy. Kulturyści już od dłuższego czasu nie ćwiczą rozpiętek, a jeżeli ćwiczą to bardziej dla rozrywki niż jakiegoś planu.
@diversion876:
Rozmawialiśmy o rozpiętkach.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każda z części mięśnia piersiowego większego (mniejszy jest pod nim) jest po jednej stronie przyczepiona do mostka, po drugiej do ramienia.
Ruch rozpiętej nie robi niczego, czego by nie robiło wyciskanie.

Polecam się pouczyć biomechaniki i może choć podstaw anatomii.( ͡° ͜ʖ ͡°)