Wpis z mikrobloga

Zapraszam do tagu --> #robimyfps

Dzisiaj co nieco o wspominanej ostatnio fabule. Ogólny zarys fabuły (TL;DR) wygląda tak, że nasz bohater ma zamiar odbić swoją kobitę z rąk kosmicznych piratów ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dłuższa wersja w spojlerze:



Specyfika świata przedstawia się następująco:
Gra podzielona będzie na trzy epizody, a każdy z nich w nieco odmiennej stylistyce: przeładunkowa baza piratów, laboratorium oraz statek - matka. W każdym z epizodów do puli przeciwników będą dochodzić charakterystyczne dla danego epizodu postacie - np. mutanty w laboratoriach. Na końcu każdego z epizodów będzie czekała na nas walka z bossem. Walki z bossami będą miały dwu etapowy przebieg: najpierw każdy boss będzie używał jakiegoś pojazdu jeżdżącego/latającego/kroczącego, a po jego zniszczeniu katapultuje się i "osobiście" będzie chciał nam dowalić. Podobna sytuacja miała miejsce w Quake 2 - jak ktoś pamięta walkę z bossem to wie o czym mowa ;]

Załączony screen przedstawia pierwszą lokację w grze. Pozdro!

#gamedev #retro #retrogaming #fps #gry
NukeButton - Zapraszam do tagu --> #robimyfps

Dzisiaj co nieco o wspominanej ostat...

źródło: comment_rrwxbFm42gQSZTIUvCT8PDbpxU5YXj66.jpg

Pobierz
  • 18
@NukeButton: Shieet podoba mi się fabuła. Zadbajcie o odpowiednie kształty laseczki ( ͡ ͜ʖ ͡)


Tak zupełnie przy okazji - uwielbiam stare, proste shootery, lecz cholernie szkoda że tak mało z nich działo się w mieście. Większość to futurystyczne lokacje... Chyba dlatego Duke jest moim numerem jeden. Epizod z Plutonium rządzi.
G.....y - @NukeButton: Shieet podoba mi się fabuła. Zadbajcie o odpowiednie kształty ...

źródło: comment_tucNn3JH8FGYd5t8bscMJwVRiF4k8vaO.jpg

Pobierz
@NukeButton: Kupuje ten zarys fabuly. Lezy jak ulal do wczesniej przedstawionej koncepcji gry. Mozecie tez przemycic motyw your princess is in another castle po kazdym bosie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak z innej beczki, zastanawialiscie sie juz nad muzyka? Moze warto rozejrzec sie za jakimis utworami na otwartej licencji. Az sie prosi zeby do takiej gry wrzucic szarpanie strun w MIDI. W glowie juz mi gra kawalek
@odislaw: Jak już miałeś jakieś uwagi co do tagów to wystarczyło normalnie napisać, a nie #!$%@?ć.

Małe sprostowanie dla reszty Mirków: usunąłem odpowiedź @odislaw za chamskie odzywki. Treść tamtego wpisu pozbawiona chamstwa miałaby taki wydźwięk: "Proszę to taguj to pod tagiem X bo tag Y tyczy się jeszcze starszych gier".
@meffcio: Raczej wychodzimy z założenia, że nie wpisujemy się w nurt early accessów, czy dlców (chyba, że bezpłatnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)- ). Na pewno wydamy demo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tyle, że chcemy zrobić demo przed duże D - kilka leveli + pierwszy boss. Tak na prawdę były zakusy, aby zrobić cały pierwszy epizod za free, ale