Wpis z mikrobloga

#bekazkukiza #kukiz #bekazpodludzi

http://czuchnowski.blox.pl/2016/01/Pozegnanie-z-Kukizem.html

moje odczucia podobne, z tym że ja nigdy go nie popierałam

Pożegnanie z Kukizem
22.01.2016 czuchnowski
Tak, wierzyłem w Pawła Kukiza....broniłem go, choć od początku miałem zastrzeżenia zarówno do prostackiej i kłamliwej retoryki jego "hymnu"(Dnia 4 września roku pamiętnego) jak i do perspektyw jego ruchu, który wydawał się być bez szans na stworzenie sensownego programu.

Doceniałem w Kukizie społeczną wrażliwość, empatię, to że potrafi słuchać i można go przekonać do zmiany zdania. Był też (i jest nadal) dla mnie Kukiz "bratem w chorobie", bo tak jak on idę po trudnej drodze trzeźwego alkoholizmu, życząc Pawłowi, sobie i innym "kolejnych 24 godzin".

Wierzyłem Kukizowi, bo gdzieś w głębi czułem, że jest dobrym człowiekiem, niezdolnym do rzeczy podłych...

Niestety wszystko to muszę dziś pisać w czasie przyszłym, A ludzi z mojego środowiska, których przekonywałem do Kukiza przepraszam.

Zaczęło się od tego, jak Paweł wprowadził do Sejmu grupę spadkobierców faszyzmu w wydaniu nadwiślańskim, nie bacząc, że to co mówią jest zaprzeczeniem ideałów wolności i tolerancji, które głosił jako artysta rockowy.

Potem było już tylko gorzej. Kukiz zdradza swojego przyjaciela Pawła Wojtunika, szefa CBA, o którym mówił, że nigdy nie pozwoli PiS owi odwołać go przed końcem kadencji. Pozwala. Tchórzliwie, bez słowa sprzeciwu.

Szybko też pokazuje, gdzie jako poseł ma Konstytucję, na którą przysięgał. Nazywa ją "postbolszewicką", znieważa i lekceważy z uporem bezkarnego idioty...

A ludziom, którzy w obronie Konstytucji wychodzą na ulicę dedykuje piosenkę "jak ja was #!$%@? nienawidzę". I jeszcze bredzi o żydowskim bankierze finansującym protesty

Potem wraz PiSem bierze się za rozdrapywanie mediów publicznych, przy czym zresztą zostaje wykiwany i tylko żałośnie domaga się drugiego programu w TVP ("bo przecież mieliśmy dostać Dwójkę")

I wreszcie wybryk najnowszy. Gdy PiSowska szczujnia lustruje Ryszarda Petru pisząc, że jako 12 latek "był wychowywany" przez GRU, Kukiz reaguje z entuzjazmem. W stylistyce gomułkowskiej prasy pisze na FB:: „Niezła rodzinka! I jaka nowoczesna! Nawet za czasów głębokiej komuny. W imię interesu światowej nauki współtworzy bombę – gwarant globalnego pokoju pod patronatem Związku Sowieckiego. Ciekawe, czy z pobudek konsomolsko-patriotycznych czy za rubla transferowanego frankiem. Rysiu... Rodziny się nie wybiera- fakt. Ale czym skorupka za młodu...”

Paweł. Z drogi na którą wszedłeś nie ma już odwrotu. Tym wpisem żegnam porządnego człowieka, którym byłeś i którym mogłeś zostać.

Z tym kim stałeś się dzisiaj, nie chcę mieć już nic wspólnego...
  • 7