Wpis z mikrobloga

Mircy moje drogie Windowsowe. Jako, że administracja @wykop ma nas gdzieś postanowiłem zabrać się za tworzenie aplikacji mobilnej na nasze Microsoftowe słuchawki.

Mam już skończony niemal cały backend, teraz zabieram się za rzeźbienie widoków. Jestem na początku frontendowej drogi, ale postępy idą bardzo szybko.
Generalnie moim celem jest uzyskanie aplikacji podobnej do #baconit, ale szukam też innych wzorców, więc mile widziane są sugestie. Aplikacja oczywiście jest tworzona jako #universalapp.

Wiem, że inne mircy, jak np. @konradkal z #wykop10 również tworzą aplikację, ale doszedłem do wniosku, że potrzebuje motywacji i zdrowej konkurencji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowo udostępniłem źródła do Api Clienta dla C#, więc każdego kto potrafi cośtam-cośtam programować zachęcam do używania, zgłaszania pull-requestów i bugów:
https://github.com/adiospl/WykopSharp/
Repozytorium staram się aktualizować ~dwa razy w tygodniu.


Tak więc wiedzcie, że społeczność nie pozostawi naszych ulubionych słuchawek bez supportu.


#bojowkawindowsphone #windowsphone #uwp i autorski tag #wykop4windows
Pobierz adios - Mircy moje drogie Windowsowe. Jako, że administracja @wykop ma nas gdzieś pos...
źródło: comment_jKj8oMzxwjSsoLwrWtnzYSMKtkbXjnUu.jpg
  • 27
@desygnat: planuję zrobić dwa widoki dla tagów, jeden z naciskiem na tekst, drugi na obrazki. Analogicznie wymyśliłem sobie przeglądanie strony głównej w przechodząc palcem w poprzek w headerze widząc fragmenty tytułów sąsiadujących. Mam fajne pomysły na GUI, no ale troszkę czasu brak.
@konradkal: Tak, Universal App, przetestujemy na XBoksie ^^. W zasadzie tematem zajmuję się w wolnym czasie po pracy od mniej niż dwóch tygodni. Dodam, że jeszcze 3-4 dni temu nie znałem XAML'a poza jakimiś banałami, więc musiałem pochłonąć sporą część książki oraz Pluralsighta(dobrze mieć dostęp).
Spędziłem troszkę czasu na napisanie sobie templatek Snippetów do Visuala Studio co przyspieszyło znacznie moją pracę.
@adios: Ja ostatnio jadę na dwa systemy, czego mi brakuje (#!$%@??) na andku a co mam na WP to możliwość bezpośredniego zapisania obrazka z Mirko. Wystarczy dłużej przytrzymać, zapisz i jest git. Na andku najpierw trzeba obrazek otworzyć w przeglądarce, a dopiero potem można go zapisać.
Druga sprawa, to wchodzenie na Mirko. Apka na androidzie otwiera stronę główną Wykopu a do Mirko muszę się dokopywać. Na WP jest osobna apka do
@adios Jestem bardzo szczęśliwy, że ktoś znowu robi aplikację na ten system. Mam jedną sugestię weź w miarę szybko wypuść jakąś alphe do sklepu abyśmy mogli to raportować bugi i wysyłać ci pomysły na zmianę. Jak wiadomo pomysły przychodzą jak się korzysta z danego rozwiązania i brakuje jakiejś instynktownej funkcji.