Wpis z mikrobloga

Ciśniecie teraz jakieś fajne projekty DIY?

Mam ochotę coś zrobić ale nie mam pomysłu, więc może zainspiruję się czymś co robią inni.

Chciałem robić obciążenie regulowane (do ~15 amperów) ale już nie mam dostępu nawet do odpowiedniego zasilacza do testów.

Jak ktoś potrzebuje pomocy z PCB i produkcją to chętnie pomogę. Ogarniam też trochę analogówkę, zasilania etc.

#elektronika #diy #elektronikadiy
  • 7
@przech: ja robię prosty projekt - termometr do wędzarni (jestem fanatykiem mierzenia temperatury #pdk).
Z jednej strony nadajnik 433 i docelowo termopara (chwilowo, na testy ds18b20), to zasilane dwoma ogniwami 18650 z ładowarką [już od ponad 4 dni wysyła pomiary co 10 sekund].
Odbiornik z dotykowym LCD TFT 2.4 - na środku temperatura, po bokach guziki do ustawienia alarmu jeśli temperatura spadnie lub wzrośnie poza ustawione widełki, no i poziom
@pytonger: Ja mam gdzieś kilka fajnych schematów. Jak coś to możesz pisać - spróbuję poszukać. Trzeba by tylko zmienić tranzystory na jakieś popularniejsze. Ja chciałem robić takie na 15A@24A i bez dodatkowego zasilania. Do tego zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem i termiczne na radiatorze. I do tego jakieś wskaźniki napięcia i prądu.