Wpis z mikrobloga

Z polską polityką mam niewiele wspólnego, ale Jarosława Kaczyńskiego to szanuję jak #!$%@?. Gość jest wybitnym strategiem, który pomimo wiatru w oczy potrafi metodycznie i z chirurgiczną precyzją osiągać zamierzone cele. Wystawienie Andrzeja Dudy na prezydenta, Beaty Szydło na premiera, zarządzanie całą partią po cichu z tylnego siedzenia, bez budowania kontrowersji wokół własnej osoby - świetne posunięcia, które dają mu pełną kontrolę nad wszystkim bez wystawianie się na światła reflektorów.

To nie jest człowiek małostkowy, któremu marzą się stanowiska i poklaski - to jest człowiek ambitny, który pożąda prawdziwej władzy i dokładnie wie jak ją osiągnąć. Można mu zarzucić wszystko, ale nie można odmówić mu inteligencji, determinacji i z całą pewnością nie jest niczyją marionetką - czego nie można powiedzieć chociażby o Tusku, Petru i innych śmieciach ludzkich.
#polityka #kaczynski
  • 11
@niepokonany: a teraz obejrzyj wywiad Michnika w TVP info sprzed miesiąca czy tam 2.

tl dr;
To jest człowiek sprawny intelektualnie, ale jak ja go obserwuję, być może nie wszystko rozumiem, ale jak jego obserwuję to jego interesuje w gruncie rzeczy władza. Ani pieniądze, ani dobra kuchnia, ani dziewczęta, ani chłopcy, tylko władza

http://www.tvp.info/22719872/10122015-1910

zgniłem jak to widziałem. Czyli kaczyński BE bo jest nie korumpowalny. Nie da się go zahakować bo
@Armia_Szefernakera: czytał, dziękuję:) gdyby jeszcze zacny klub jagielloński, uznawany za opiniotwórczy w środowisku PiSowców mógł podsumować, że mentorem i guru ponurego #!$%@? był zdeklarowany komunista, prawnik, wyznający zasadę, że interpretacja prawa zależna jest od kadr i ich światopoglądu (czyli to co głosił towarzysz Stalin i Lenin) a nie logika i argumentacja to może część z tych nieświadomych niewolników przeszłaby na jasną stronę mocy?

Kaczyński to niegłupi człowiek. Niestety, przystawał z takim
@Armia_Szefernakera: Rozumiem, że Twoja wrażliwość nie przyjmuje określenia "ponury #!$%@?". Fakt: wulgarne, ale moim zdaniem oddające charakter i osobowość tego człowieka. Przy Tobie się powstrzymam.

W każdym razie: prezes zbłądził. Ba, uważam wręcz, że w przypadku takiego intelektu - z jednej strony, i takiej biografii - z drugiej strony, zwyczajnie się odrealnił i żyje w wymyślonych konstruktach, istniejących tylko w jego głowie. Inaczej: uważam go za człowieka szalonego. A czyny i
@pabloooga: Wizja JK jako osoby ponurej jest wykreowana przez osoby nieżyczliwe mu i nieprzyjazne media. Myślę, że po tym wszystkim co przeszedł, jest wręcz nadspodziewanie pogodnym człowiekiem. Ale to ma absolutnie drugorzędne znaczenie, nie jest to osoba, z którą mamy miło spędzać czas. Ważne jakim jest politykiem. Ma on określoną wizję Polski (jako jedyny polityk w naszym kraju, ostatnim innym był chyba wczesny Tusk), którą chce wprowadzić w życie. Rozumiem, że
@Armia_Szefernakera: W jego wizji nie ma nic szalonego, ma do tej wizji prawo a ludzie zgodnie z istniejącym ustrojem, mogą udzielać mu poparcia w wyborach by tę wizję realizował. Ja z tą wizją nie do końca się zgadzam (a raczej jest dla mnie anachroniczna i niecelna; dużo bardziej przemawia do mnie wizja pracy organicznej, czyli ciepłej wody w kranie Tuska), ale nie o mnie tu chodzi.

Szalone jest wyłącznie to, że