Wpis z mikrobloga

Ok, zaczęło się :D

Wczoraj pisałem o pomyśle stworzenia, nazwijmy to, kaggle team, wstępne zainteresowanie się pojawiło.
I o to, pojawiło się dziś nowe zadanie,
1 . z terminem 3 miesiące,
2. Nagrody:
1st place - $20,000
2nd place - $12,000
3rd place - $8,000
(oczywiście niekoniecznie liczył bym na sukces) ;)

3. Zadanie (na razie zerknąłem tylko) nie jest blisko klasycznych data mining (no zależy kto tam co rozumie przez klasyczne)

4. 3 miesiące to akurat będzie dobre na poćwiczenie sobie na realnym problemie

Generalnie po wstępnym rekonesansie, wychodzi na to, że python raczej będzie dominował, ale niekoniecznie od raz odchodzić od javy, zawsze można to jakoś pogodzić, rozbić na części itd.

Ktoś wchodzi w to?
3 miesiące, bez spinki, wyjdzie to wyjdzie, nie wyjdzie to..nie wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) (genialne w swojej prostocie).

Zadanie w sumie trochę nietypowe, (każdy doczyta, sam muszę doczytać, tylko zerknąłem na daty i terminy) https://www.kaggle.com/c/home-depot-product-search-relevance

wołam:
@jurny @czolnowski @bsmlody2030 @rith @plushy @Movecx @vans

Ktoś jeszcze chętny? (nie martwcie się pulą do podzielenia, bo raczej jej nie zdobędziemy, ale miło było by być w top25% (wydaje się być bardziej realne)

#kaggle #programowanie #python #datamining
  • 14
@LowcaG: Jak zapoznam się ze szczegółami, to postaram się wyprodukować jakieś moje przemyślenia i w sumie chętnie zapoznam się z innymi opiniami także. Dajemy sobie ileś czasu na zapoznanie z tematem? 24h?
rób kanał na IRCu - bądźmy profesjonalistami!


@jurny: uuu, ktoś pamięta jeszcze IRCa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak, tak, na pewno tutaj nie będziemy prowadzili dyskusji :D

Jak zapoznam się ze szczegółami, to postaram się wyprodukować jakieś moje przemyślenia i w sumie chętnie zapoznam się z innymi opiniami także. Dajemy sobie ileś czasu na zapoznanie z tematem? 24h?


@Movecx: Tak, trzeba przyswoić, sam jeszcze tego nie
@LowcaG: Daj Pan wejściówkę do teamu. Akurat kodzę w Pythonie od 3 miesięcy i... w zeszłym roku 3 miesiące w Java komercyjnie siedziałem. Więc technologicznie jestem otwarty.

Niech mi ktoś tylko wytłumaczy na czym polega zadanie xD