Wpis z mikrobloga

#heheszki #truestory

Mireczki co dzisiaj śmiechłem :D

Dostaję umowę o pracę więc wysłali mnie na badania. Byłem między innymi u okulistki i standardowo kazała przeczytać jakieś znaczki-zaczynamy od najniższego rzędu i czytam "A G H..." a ona przerywa mi i mówi - " Proszę Pana ale tam są tylko cyfry" xD Okazało się, że mam -1 na każdym oku plus astygmatyzm czymkolwiek to jest brakuje eboli do pakietu all inclusive :D Całę życie myślałem, że wiecznie jestem niewyspany stąd mam rozmazany obraz ale nie :D może w końcu ogarnę różnicę w jakości HD ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 6
  • Odpowiedz
@profaza: Ja mam to samo (astygmatyzm w lewym). Astygmatyzm to wada budowy gałki ocznej, która, zamiast kulistej jest lekko spłaszczona. Światło nie pada na siatkówkę, tylko trochę przed i stąd nieostre widzenie. Jak zrobisz okulary, to różnica jakbyś jakiś filtr wyostrzający nałożył na rzeczywistość.
  • Odpowiedz
@profaza: Takie badania jak przechodziles u okulistki robi sie:
1) wielokrotnie w szkole
2) przed egzaminem na prawo jazdy
3) W wielu innych sytuacjach gdzie trzeba miec 'papier od lekarza'

Jezeli twierdzisz, ze -1 miales od zawsze to juz dawno temu powinni to u Ciebie zdiagnozowac.
Jezeli -1 masz od niedawna, to powinienes zauwazyc pogorszenie sie wzroku.
Jezeli widzisz rozmazane rzeczy i uwazasz, ze jest ok to - well - zle
  • Odpowiedz
@palladni: Jak chodziłem do szkoły to te badania były "papierkowe" czyli wchodziło się okulistka nawet nie patrzyła na badanego i wpisywała "zdrowy"
Prawo jazdy taka sama historia
Powiem Ci nawet, że jak składałem papiery do WATu i przechodziłem badania to lekarz był tak zajęty studentkami, że mial głęboko gdzieś co mówię i wpisywał, że jest ok. Dlatego Twoja argumentacja do mnie nie trafia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@profaza: Pewnie, ze nie kazdy lata z byle glupota do lekarza.
Ale jezeli to co mowiles wczesniej bylo prawda, czyli:

Całę życie myślałem, że wiecznie jestem niewyspany stąd mam rozmazany obraz


Całę życie

oraz fakt, ze doskonale zdawales sobie sprawe z tego, ze widzisz rzeczy rozmyte - sam powinienes sie tym zainteresowac - bo jezeli nastepnym razem zrzucisz cos na przemeczenie, moze sie okazac ze jest juz za pozno :)

No
  • Odpowiedz