Wpis z mikrobloga

Mireczki i miłośnicy gier. Ostatnio mnie w związku ze #starwars dopadła taka podnieta na jakąś dobrą grę strategiczną w takim gwiezdnym stylu. Wczoraj widząc po raz kolejny epicką bitwę kosmiczną setek statków w zemście sithów tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu. Kiedyś dużo pykałem w ogame i coś takiego by mi odpowiadało tylko nie MMO a jakaś tradycyjna strategia na PC z misjami albo jakimś podbojem... Coś taka twierdza albo age of empires tylko że w kosmosie :P. Żeby można było wydobywać surowce i inwestować je we flotę jakichś mega krążowników itp... Jest coś takiego?
#gry #strategie
  • 15
@sprzedam_nerke: Master of Orion 2, bo 3 to IMO słabe jest. Sam projektujesz okręty, masz obronę planetarną, krążowniki, myśliwce, bombowce orbitalne, opracowujesz technologie, nawet jest uwzględnione, że mały myśliwiec nie może mieć napędu nadprzestrzennego i jakiegoś #!$%@? uzbrojenia, bo jest za mały, możesz zbudować coś na kształt Gwiazdy Śmierci (jak opracujesz odpowiednie technologie) i niszczyć planety. Chyba z 8 ras do wyboru i możliwość stworzenia własnej, każda ma inne cechy i
@sprzedam_nerke: homeworld to dosc stara gra. Zobacz Ancient Space i galactic civilization jest ok.
Reszta jak deeveejay napisal. Sprawdze w domu jedna jest fajna ale nie pamietam nazwy czy Solar Empire czy Endless Space - chyba surowce lepsze w solar empire