Wpis z mikrobloga

Mircy, już niejednokrotnie żaliłam się na mirko na swoje połączenie internetowe. Na pomoc działu technicznego nie mam już co liczyć, więc dłubię sama.

Sytuacja wygląda tak, że czasami internet działa całkiem sprawnie - wtedy staram się jak najszybciej zrobić wszystko, co sobie zaplanowałam (wejść na pocztę, odpisać na maile), bo kiedy dobra passa minie (a niestety dobre chwile mój internet miewa niezwykle rzadko), to uruchomienie najprostszej strony zabiera mi dużo czasu oraz nerwów.

Weszłam sobie w konfigurację połączenia. Czy zmiana kanału coś da? Z defaultu ustawiony był 11. Jak sprawdzić, który jest najmniej zakłócony?


#upc #internet #warszawa #pomocy
  • 7
@Aerials: Może dać, ale nie musi. W sklepie z aplikacjami twojego smartphona prawdopodobnie znajdziesz aplikację, która rozrysuje rozłożenie sieci w twojej okolicy na całym paśmie. Wybierz ten kawałek gdzie widać najmniej pamiętając, że sąsiednie kanały w WiFi nachodzą na siebie. Czyli np. kanał 6 używa części częstotliwości 7 i 5 tego.
wpisz z palca adresy serwerów dns, moga byc googlowe albo opendns, jak mialem kiedys upc to ich dns były najsłabszym ogniwem.
@Aerials: sprawdz połączenie kablem z wyłączonym udostępnianiem wi fi. Może okazać się, że nie Ty jedna korzystasz z tego dobrodziejstwa. co mówi speedtest.pl? Wykonaj test 3 razy. Raz tak jak normalnie korzystasz z netu, drugi mrazem na kablu z włączonymi wi fi i trzecim razem na kablu z wyłączonym wi fi.