Wpis z mikrobloga

Chciałem się poradzić kogoś kto siedzi w temacie więc pytam #programowanie #aplikacje #it #uber
Ile mniej więcej kosztowałoby stworzenie aplikacji na wzór UBERA. Chodzi mi o taką samą zasadę działania tylko w innej branży. No i dodatkową możliwość stworzenia spersonalizowanych paznokci w kreatorze. Taki kreator dający możliwość wybrania koloru, jakichś dodatków no i najlepiej jak najrealniejszy. No i chodzi mi o całkowity kosz stworzenia takiej aplikacji. Orientuje się ktoś może? :)
  • 8
@rabzuk: Przykładowego Ubera teoretycznie można stworzyć za tych 30k ale z 'jakiś' powodów w praktyce jego utrzymanie techniczne i optymalizacja kosztują gruuube miliony. Chodzi o to że napisać takie środowisko dla 100 izytkownikow a 100k bądź 1m to kompletnie rozne sprawy.
@blackphoenix: odważna teza - wersja ios, android i web? Z back office? 30 tys? Ile miesiecy pracy dla ilu osob szacujesz?

@rabzuk myślę, że przynajmniej widelki 70-150 tys w zaleznosci od wymagan - jeśli chciałbyś to zrobić z firmą ogarniającą kilka platform i doświadczeniem w podobnych projektach. Ale bez zalozen to takie samo pytanie jak "ile kosztuje samochod" :) Przymierzalismy sie do czegos w tym typie i wyszlo nam duzo ponad
@novyr9: niestety/stety takie są dziś ceny na rynku aplikacji mobilnych i dobrych aplikacji webowych. Z firmą nie wyjdzie w życiu tanio - tylko studenci freelancerzy. A tutaj są rzeczy, które trzeba w dużej części pewnie zrobić natywnie dla obu platform.

A co właśnie ze skalowalnością i API/backendem - też trzeba to zrobić dobrze i wydajnie.
@Saeglopur: tylko po liczyć ile kosztuje zrobienie ala Ubera dla 100k lub 1M użytkowników? To wymagania jakie zostawia się na później - jeśli znajdą 10k klientów/msc to będzie sukces i będą mogli szukać pieniędzy na optymalizację. Nie ma sensu też zaczynać od razu od wszystkich systemów. Android kontroluje 75% polskiego rynku, jak nie znajdą tutaj użytkowników to nie co zabierać się za pozostałe systemy. 30k to 2-4 miesiące pracy developera (przypominam,