Wpis z mikrobloga

@Lisaros: Powiem tak: do tej pory wszystkie gry z KSa, które mnie rozczarowały muzycznie, finalnie okazywały się podobne do muzyki- wielkim rozczarowaniem (zapewne taka leniwa reżyseria całej gry). Dlatego nowego Tormenta dopisuję do tej listy...
@wielooczek: moim zdaniem utwór jest bardzo ... poprawny. Pasuje do settingu, ale sam w sobie nie jest wyjątkowy. Jeżeli jednak zostanie użyty w dobrze zrobionej lokacji i jeżeli zostanie skojarzony z ciekawymi zdarzeniami, to może tylko pomóc atmosferze gry. Samego z siebie raczej nie warto słuchać (jak na mój gust ofc.).

I słusznie że tak robisz, najwyżej potem pozytywnie może gra zaskoczyć. Przyjmuję podobną strategię ( ͡° ͜ʖ ͡
@Lisaros: No ale gdzie w tym utworze jakaś melodia, jak w Planescape: Torment? Melodia, która łączyłaby się z wydarzeniami z gry i zapadała w pamięci, że jedno (wydarzenie) i drugie (muzykę) wspominałbyś w głowie równocześnie?

Dla mnie to kolejne quasi-ambientowe guano, bo obecnie taka moda w soundtrackach do gier. Zupełnie zero emocji, zero ambicji, zerowe szanse, że takie coś utrzyma się w głowie chociażby na 10min, no ogólnie... kiszka.

Po dwóch
@wielooczek: racja, nic jej nie wyróżnia. Typowa muzyka growa dla lokacji - coś w tle leci, ale samo w sobie nie jest w stanie unieść atmosfery.

Naprawdę dobra muzyka robi różnicę, ale trudno ją tak naprawdę skomponować. Kiedy się to jednak powiedzie, potrafi czasem unieść całe dzieło, czy jest to prosty rpg (Legacy of Sorasil), czy niezbyt ambitny film fantasy (Basil Poledouris i Conan Barbarzyńca).

Ja co do Pillarsów to się
Naprawdę dobra muzyka robi różnicę, ale trudno ją tak naprawdę skomponować.


@Lisaros: Muzyka do Planescape: Torment powstała w tydzień czy dwa. Została skomponowana przez tego samego człowieka co w przypadku T: ToN, tylko tutaj miał sporo czasu na to ;_;
@wielooczek: tego nie wiedziałem. Widocznie czasem liczy się przede wszystkim sam pomysł i natchnienie. Tym bardziej, że utwór muzyczny to dzieło artystyczne. Tu nawet dodatkowe miesiące pracy nie pomogą niestety.
@Darnath:

Ten utwór to typowy exterior.

Względem starych gier nietypowy, bo nijaki ;c

Nawiasem, mikroreklama, ale to całkiem ciekawa lektura:

U mojego dostawcy Internetu nadal nie mogę was przeglądać ;_;
@wielooczek: To strasznie dziwne. Nie mam też jak sprawdzić, na czym polega błąd. Kurcze, mam nadzieję, że to nie jest jakaś kosa vectry z Grimuarem ( ͡° ʖ̯ ͡°) ;)

Nie pamiętam czy pytałem, ale jaki to typ błędu? 404 not found? Łączysz się przez modem, mobilnie, stacjonarnie?
@Darnath: Mam "Przekroczono limit czasu połączenia". Co ciekawe problem występuje jeszcze na jakichś 3 stronach, też polskich :c

tracert pokazał, że w pewnym momencie odbieram zero danych.

mam nadzieję, że to nie jest jakaś kosa vectry z Grimuarem

Nie jest. Znajoma z tego samego miasta też ma Vectrę i u niej strony działają. Mój przypadek jest odosobniony.

Aż mam ochotę przywrócić ich modem do ustawień fabrycznych i dorwać się do jego