Wpis z mikrobloga

Czy pracował ktoś może part time w IT w #uk
Ciężko ze znalezieniem takiej pracy? Wiem że w Polsce firmy chętnie biorą studentów na part time jako qa albo dev.
Nie wiem jak to jest w UK z taką praca i nastawieniem pracodawców na takich pracowników (entry level student)
#emigracja #it
  • 8
@mathix: @PieknyJanusz: no ja będę w trakcie pisania magisterki od kwietnia do końca sierpnia i w tym czasie nie mamy żadnych zajęć, więc chciałem zebrać jakieś doświadczenie w IT w UK.
U nas w PL to inaczej wygląda i firmy chętnie zatrudniają w czasie studiów. W UK właśnie tego nie widziałem nigdzie, więc chyba lepiej mi będzie wrócić do PL i sobie ogarnąć jakąś pracę part-time + pisanie mgr. na
@FantaZy: Ja pracowałem w brytyjskiej firmie i studenci byli tylko na praktykach. Ale jak mieszkasz w okolicach Londynu to ssanie jest takie, że pewno się dogadają.
@mathix: miejscowość jest mi w sumie obojętne. Ważne też, żeby z hajs z tego part-time dało radę pokryć koszty życia + odłożyć chociaż trochę.
Nie wiesz może ile na rękę na godzinę dostawali tacy praktykanci?
@FantaZy: jak patrzyłem to praktykantom dawali zazwyczaj połówe najniższej krajowej, czyli 6.5k gbp rocznie, 536 gbp miesiecznie, za tyle utrzymasz się jedząc suchy chleb i fasolę w małym pokoju