Wpis z mikrobloga

Super, rejestracja firmy w jednym okienku, zajebiste ułatwienie dla przedsiębiorców. #!$%@?ć rejestrację działalności - co z tego, że zarejestrujesz firmę w godzinę, skoro później w przypadku jednoosobowej działalności i np. sklepu internetowego mogą Cię #!$%@?ć na każdym kroku. No chyba że tylko dla mnie #!$%@?ące jest to, że żeby móc prowadzić sklep internetowy nie wystarczy się zarejestrować jako przedsiębiorca, ale muszę jeszcze zgłosić przetwarzanie danych osobowych klientów do giodo, sporządzić politykę bezpieczeństwa informacji, instrukcję obsługi systemu informatycznego (tak, dla siebie samego, w jednoosobowej firmie), bo inaczej giodo #!$%@? taką karę że się zesram. A zapomnij tylko przystosować regulamin sklepu do wymogów uokik, albo w odpowiedni sposób umieścić na stronie informację o tych #!$%@? ciasteczkach...
No #!$%@?. I jak tu się dziwić, że często inteligentni ludzie zamiast zakładać własne firmy, to pracują za 1200 zł w gównorobotach?
#dzialalnoscgospodarcza #firma #pracbaza #gorzkiezale
  • 24
@galonim: wolę na start zainwestować ten hajs w asortyment - nie mam dużego budżetu. Ale póki co wszystko ogarniam sam - zrezygnowałem z prwoadzenia księgo przychodów i rozchodów na rzecz ryczałtu - ekonomicznie mniej opłacalne niby, ale łatwiejsze do ogarnięcia. No i w sumie moja firma to też w jakimś stopniu próba sprawdzenia, czy da się samodzielnie wszystko ogarnąć ;p
W sumie zostało mi tylko napisanie instrukcji zarządzania systemem informatycznym i
@Gwaihir: a politykę prywatności zrobiłeś? Bo oprócz tej na stronie musi być jeszcze papierowa wersja, mi przynieśli taką w grubej teczce i kazali położyć na półce ( ͡° ͜ʖ ͡°)