Wpis z mikrobloga

Gdy osiagnalem pelnoletnosc, moj tata dal mi pewna rade.

- Synu, jesli kiedys bedziesz musial wstac rano do pracy... a juz wieczorem wiesz, ze bedzie to ciezki poranek, bo wypiles odrobine za duzo. Tuz przed snem napij sie wody z cytryna. Zapamietaj to sobie. Wez szklanke, wycisnij do niej sok z jednej cytryny, dodaj lyzeczke cukru, uzupelnij woda. Wypij duszkiem i kladz sie spac. Rano zrob to samo. Kac ci wtedy niestraszny.

Tak robie od lat. Zawsze dziala.

#pijzwykopem #takaprawda #protip
  • 53
@Old_Postman: To działa, ale na "trochę" za dużo wypite. Na prawdziwego, porządnego kaca, niestety nic nie działa ;)

Z tą cytryną to w ogóle dobry #protip, bo na mnie np. działa używanie wody z cytryną jako popity. Ewentualnie wódka z wyciśniętym sokiem z cytryny. Jeszcze mi się nie zdarzyło mieć kaca po czymś takim, nawet przy sporej wypitej ilości. Chociaż, jak mówiłem, po przekroczeniu wartości krytycznej już nic nie pomaga
Zapamietaj to sobie. Wez szklanke, wycisnij do niej sok z jednej cytryny, dodaj lyzeczke cukru, uzupelnij woda. Wypij duszkiem i kladz sie spac.


@Old_Postman: mało wypiłeś. Tata zdaje się też mało pił.

dodaj lyzeczke cukru

Generatora kaca, a więc aldehyd octowy powstały z rozkładu etanolu, da się rozłożyć szybciej przy dostarczaniu odpowiednich, regularnych dawek cukrów prostych. To jest sposób na kaca. Twój tata mało pił alkoholu kiedy popijał potem przed snem
@remoine: to jest po prostu witamina C, nie wolisz jej sobie kupić normalnie w aptece? :V

@Kamzikowy3: z sacharozy glukoza się całkiem szybko wchłania, każdy ma ją w domu, więc przeciw kacowi jest dobrym rozwiązaniem. Woda z cytrynką pomaga o tyle, że łatwiej się ją pije niż po prostu wodę. Kacowi najłatwiej jest zapobiegać, a wymaga to dużo stopniowo uwalnianej glukozy - jak sobie strzelisz na wieczór porcję glukozy, to
@remoine: witamina C to kwas l-askorbinowy, produkowana na skalę przemysłową jest w reakcji Reichsteina, więc w tabletkach też masz lewoskrętną. Ktoś Cię w #!$%@? zrobił :v

A te dodatkowe substancje wcale nie szkodzą. Mi się raczej wydawało, że kupowanie CZDA będzie droższe niż zwykłego preparatu, ale skoro jest taniej, to nie widzę przeciwwskazań.