Wpis z mikrobloga

Chodzi mi po głowie prosty pomysł.

Podmienić Taskbar Windows 7 na taki zrobiony w nodejs w oparciu o HTML, CSS i JS.
O nic więcej nie chodzi, tylko o to żeby wygląd i zachowanie można było dostosować do własnych pomysłów.

Taka nodowa apka miałaby dostęp do do listy przypiętych programów(to jest właściwie folder więc nie byłoby problemu), aktualnie otwartych programów, statusbara. Chyba nic więcej nie trzeba?

Cała reszta byłaby przygotowana przez lud w HTML, CSS I JS.

Wiem że są różnego rodzaju docki podmieniające:

RocketDock
RK Launcher
WinStep Nexus Dock
XWindows Dock
Circle Dock
SliderDock
Appetizer

ale ja chcę móc sam sobie go przygotować w oparciu o HTML, CSS I JS.

Istnieje takie coś w node?

#windows #nodejs #interface #webdesign #webdev #kibadock
  • 9
@MirkoStats: No pewnie że się da.

@5z7k9: Ale wytłumacz mi logicznie dlatego chciałbyś mi tego zakazać?
Całość opiera się o proste click click więc nie widzę żadnych przeszkód.

W czym robi się łatwiej interface pod swoje pomysły i potrzeby niż w CSS?

Wytłumacz mi!
@MirkoStats: no, dałoby się. Dawno nic w Nodzie nie robiłem, ale pewnie najprostszym sposobem jest ukrycie oryginalnego paska zadań i umieszczenie okna frameless na samym dole + jakiś AlwaysOnTop używając NW.js.
@5z7k9: No coś w tym rodzaju i jeszcze tylko przygotować API pośredniczące jako moduł node do otwartych programów, przypiętych programów, i traya. Resztę można już robić w JS CSS i HTML.

Akurat z samym Windows APi nie chciałbym się bawić, jakby był taki gotowy moduł to by był luksus.
@look997: ja przecież nic nie zakazuję, ale tworzenie aplikacji Windowsowej w przeglądarce ma swoje minusy, a ilość potencjalnych bugów odstrasza (przynajmniej mnie) od używania np. NW.js w takich "krytycznych" miejscach jak pasek zadań(chociaż na Windowsie 10 pasek zadań ma tyle bugów, że poważnie zastanawiam się czy Microsoft zrobił go w taki sposób)... To tak jak z Cordovą/Ioniciem na iOS/Android.