Wpis z mikrobloga

Mirki mam pewien problem, otóż od kiedy wróciłem z urlopu mój pracodawca przestał wypłacać mi wynagrodzenie (brak kasy za tydzień pracy i 2 tyg urlopu). Rozmawiałem z nim o tym, za pierwszym razem obiecał że się tym zajmie, później dostawałem odpowiedzi typu "nie mam czasu, wracaj do pracy"(!?). W międzyczasie wszedłem na debet i w banku zaczęli mi naliczać opłaty z tego tytułu. (Gdzieś wyczytałem że mogę obciążyć tym pracodawcę, to prawda?) Dodam, że reszta ekipy dostaje wypłaty regularnie i nie mają żadnych problemów. Co mogę w tej sprawie zrobić? #uk #emigracja #pracbaza
  • 14
  • Odpowiedz
@kotstrazak: nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie ale za 3 dni lece na urlop. Mam nadzieję , że nie będzie jak u Ciebie. Pracujesz legalnie ? czym się zajmujesz ?
  • Odpowiedz
@kotstrazak: zbierz kwity i lec do "citizen advisor bureau" wygooglaj lokacje ze swoim najblizszym miastem w zapytaniu. Darmowa porada. Nie licz tutaj u mirkow na fachowa porade. Twoje wypracowane godziny i urlop to swietosc. Zalatwisz to od reki.
  • Odpowiedz
@kotstrazak: Ale masz umowe. Trafiles na jakiegosc cwaniaka. Im wiecej czasu bedziesz czekal tym trudniej ci bedzie to odkrecic. A sprawy zaleglej wyplaty to szybka pilka w UK teraz. Z tego co wiem wystarczy czasem wyslac pismo ze sie kieruje sprawe do sadu tzw small claims do £6k w Anglii i £5k w Szkocji
  • Odpowiedz
@robertK: Ja bym juz siedzial i uzupelnial CV zeby szukac nastepnej roboty. A porada tylko do wyrwania zaleglej kasy. Jak go szef traktuje tak z gory i obcesowo to co to w ogole za pytanie czy sie bedzie mscic.
  • Odpowiedz
@bluehead: byłem w CAB z rana, póki co mam wystosować pismo o wypłatę wynagrodzenia. Jak to nic nie da to sąd. Opłatami w banku również mogę obciążyć szefa, także zapowiada się ciekawie ;) a robotę zmieniam jak najszybciej, czekam tylko aż dostanę kasę i spadam stamtąd.
@robertK: jak się będzie mścił to mu niechcący po food inspection zadzwonię. Myślę że nie będą zadowoleni że sprzedaje przeterminowane produkty ( ͡°
  • Odpowiedz
@kotstrazak: sprawy sadowe o niewyplacone wynagrodzenie, tym bardziej jesli zadnego numeru ani inby nie odwaliles, rozaptrzane sa w trynie blyskawicznym. Na 80% samo pismo poskutkuje, jesli to Anglik to sie wystraszy. Wypisz w pismie dokladnie ile kasy za ile godzin, zebys potem nie dostal ochlapow na odczepnego.
  • Odpowiedz
@bluehead: no nic nie odwaliłem. Jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°) no jeden tydzień pracy mogę wypisać ile pracowałem, a jak to jest liczone z urlopem? Standardowo 40h? Umowę mam na pół etatu( min. 30h), ale pracuję ok. 40
  • Odpowiedz