Wpis z mikrobloga

#praca #pieniadze #warszawa #biznes #pytanie

Siema, wykop przeglądam już od dawna, nawet kiedyś miałem tu konto (1 wrzutka na główną ale od razu z płomieniem :D), ale zapomniałem loginu jak i hasła. Założyłem nowe, bo mam trochę przemyśleń/pomysłów, i liczę na dyskusję/uwagi.

Mirki - czy sądzicie że realnym jest znalezienie kogoś dobrego do pracy za takie pieniądze jak oferuję?
Odpaliliśmy ze znajomym biznes. Obydwoje mocno #korposwiat, kasa się tam całkiem fajnie zgadza (almost poziom wykopowego programisty). Stety - biznes mocno się rozkręcił, niestety - wymaga duuużego zaangażowania czasowego na co nie możemy sobie pozwolić. Puściłem informacje po znajomych, ale cisza (większość z kręgu klepie hajsy +10k i nie bardzo ich taka praca jara).

Szukam kogoś kto ma przede wszystkim łeb organizatora i ogarnięcie życiowe. Nie musi mieć skończonych studiów, do niczego mi to nie potrzebne. Za to w sytuacji nietypowej/kryzysowej (nie nie, nie przewozimy koksu z Kolumbii) musi wykazać się samodzielnością (oczywiście narzędzia pracy i środki zapewniamy). Poza tym wymagana UCZCIWOŚĆ (bezwzględna) umiejętność planowania sobie i innym pracy, obsługi podstawowych narzędzi (office, gdoc, etc.), prawo jazdy, PROAKTYWNE PODEJŚCIE (czyli sam myśli nad usprawnienieniem działalności firmy itd.) i dostępność... Tu rodzi się problem. Realnie patrząc praca zajmuje 4-8h dziennie, ale MUSI być dostępny pod telefonem praktycznie przez całą dobę - jeśli o 21 coś się #!$%@?, albo o 5 rano okaże się że pracownik nawalił - to oczywiście w miare możliwości (jeśli nie leży pijany na melanżu) z naszą pomocą, ale musi to ogarnąć.

Robota umysłowa, aczkolwiek czasem trzeba będzie wsiąść w auto, podjechać do księgowej, prawnika, warsztatu, itp. Można ją wykonywać z domu, jedyny warunek to zamieszkanie w Wawie. Fajnie, gdyby miał swoje auto (to mocno ułatwi pracę), zwracamy kasę za jego użycie do celów służbowych.

Umowa zlecenie/faktura. Początkowo 4k brutto, jak się sprawdzi to po 3 miesiącach 6k. Po kolejnych 6 miesiącach rozmawiamy o podwyżce (firma się rozwija aż za szybko, więc będzie o czym gadać).

Czy takie warunki wydają się atrakcyjne? Gdzie szukać ludzi?

PS. TO NIE BAIT, ani w jedną (#polskawruinie, nędza, nie ma pracy, studenci pracuja za 900zł), ani w drugą (#wykopowyprogramista za mniej niż 15k nie wstaje z łóżka).
  • 23
Umowa zlecenie/faktura. Początkowo 4k brutto, jak się sprawdzi to po 3 miesiącach 6k. Po kolejnych 6 miesiącach rozmawiamy o podwyżce (firma się rozwija aż za szybko, więc będzie o czym gadać).

Czy takie warunki wydają się atrakcyjne? Gdzie szukać ludzi?

PS. TO NIE BAIT, ani w jedną (#polskawruinie, nędza, nie ma pracy, studenci pracuja za 900zł), ani w drugą (#wykopowyprogramista za mniej niż 15k nie wstaje z łóżka).


@oj_kolego_kolego: a
@oj_kolego_kolego: żart? Jak coś z IT to byle tester dostanie niewiele mniej, a dużo łatwiejsza praca. Jak jeszcze ma jeździć to w ogóle śmieszne, bo to juz w ogóle mało konkurencyjna kasa.

Zreszta widać po zainteresowaniu oferta, ze mocno przestrzeliliscie.
@gaily: branża transportowa, planowanie pracy, ogarnianie i kontrola kierowców, reagowanie na fuckupy i pewnie milion innych rzeczy jako że mocno się to kręci. NIE WOZIMY DRAGÓW ANI DZIWEK (żywych czy też martwych)
@Cesarz_Polski: hmm, nie myślałem o tym. Jak biznes mocno się rozkręci a osoba będzie na tyle ogarnięta, że będę mógł jej zostawić wszystko na głowie i raz na tydzień wpaść i sprawdzić czy wszystko okej to nie widzę
@bembik89: Dlatego zależy mi na opinii. Myślę że jeśli ktoś się sprawdzi to jakaś klasa B w leasingu nie będzie problemem.
@miki4ever: nie każdy jest programistą. Mam kumpli którzy na studiach klepali 10k brutto (i to nie w IT), dla nich to też nie będzie wymarzona robota. Jaka kwota według Ciebie byłaby okej?
@bembik89: Haha, czasem mam podobne przemyślenia. Wszystko zależy od tego co chcesz robić i na jakim etapie w życiu jesteś, ale jeśli brak zobowiązań a jesteś solidnym gościem z wiedzą i pomysłami to polecam podejście YOLO, u większości moich kumpli sie sprawdziło i porozkręcali i poopychali swoje firmy za niezłą kasę. Z drugiej strony - dobre korpo jest wygodne. Kasa, umowa o prace, możliwości rozwoju, itd. Oczywiście jeśli robisz coś sensownego