Wpis z mikrobloga

Będę kupował PC-ta pod Oculus Rift do grania i amatorskie zabawy z CADem i renderowaniem. Komputer będę potrzebował dopiero jak przyjdzie Rift, a więc około kwietnia, no i się zastanawiam czy jest sens czekać z kupnem, czy też nic się w kwestii sprzętu do tego czasu nie zmieni.

Intel już wydał Skylake i szybko nic go nie zastąpi, ale większą zagadką jest dla mnie NVIDIA i jej GeForce - czy te konstrukcje jak GeForce 970, 980 i 980Ti to nowe sprzęty, czy też lada chwila ma wejść coś co je zastąpi? Kiedy spodziewać się jakichś premier GeForców z nową technologią? Coś w max Q3 2016 jest szansa zobaczyć?

Druga sprawa: przeczytałem newsa o tym, że niedługo Intel ma zaprezentować NUC "Skull Canyon" z GPU w zewnętrznym boksie. Ja muszę się zmieścić z komputerem w jakiejś mikro-obudowie tak czy inaczej i jaram się tą koncepcją. Myślicie, że "45W quad-core Skylake CPU" w który ten NUC ma być wyposażony da rady spełnić minimalne wymagania Rifta (i5-4590), albo i trochę je przekroczyć?
#pcmasterrace #intel #nvidia
  • 21
@frrua:

Coś w max Q3 2016 jest szansa zobaczyć?

Na początku Q2 dostępne w sklepach powinny być Pascale, zapewne półka +/- 980.

Ja muszę się zmieścić z komputerem w jakiejś mikro-obudowie tak czy inaczej i jaram się tą koncepcją. Myślicie, że "45W quad-core Skylake CPU" w który ten NUC ma być wyposażony da rady spełnić minimalne wymagania Rifta (i5-4590), albo i trochę je przekroczyć?

Nie, ponieważ Iris Pro ma zbyt nisko
@kedzior_: Dzięki za radę! doczytałem o Pascalach i faktycznie - będę cierpliwie czekał. Jeśli nie na Pascale same w sobie to na niższe ceny 970 i 980. Ale co do Twojej uwagi w sprawie Iris Pro, to właśnie chodzi o to, że ten nowy NUC "Skull Canyon" ma mieć opcję podłączenia zewnętrznego desktopowego GPU, więc pozostaje kwestia tego, czy ten CPU w NUCu ma szansę uciągnąć to do czego go potrzebuję.
@yamakasi76: Ha! No bo mam szczęście. Kupiłem na Kickstarterze jakąś tam wczesną edycję dla devów za chyba $350 i teraz oni w podziękowaniu wysyłają mi wersję konsumencką za darmo :) A desktopa aż tak bardzo nie potrzebuję, więc nie chcę na niego wydać więcej niż to konieczne.
@frrua: rzecz jasna nie bierz tego za pewnik. AMD historycznie zawsze pierwsze schodziło do niższego procesu technologicznego, ale teraz mają ciężko sytuację, więc kto wie...

Z tym TDP jest też różnie może być, bo wliczają w to iGPU. W praktyce to daje większy zapas, żeby procek trzymał wysokie zegary, ale jak dadzą niskie Turbo to nie przeskoczysz tego. Wiele też zależy od chłodzenia.
@frrua: Na twoim miejscu złożyłbym coś na i7-5820k (podkrecony do jakiś 4GHz+) + GTX 980Ti. Wszystko oprzeć na LC i zabawka na lata, a na pewno dla Oculusa.

Do tego OR jest niewiadomą trochę pod względem tego czy będzie bardziej obciążać proca czy GPU.