Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mój staż to 12 miesięcy, zaczynałem jako całkowite chuchro, waga 67kg/186cm, po roku zauważyłem spore postępy w sile i myślę że śmiało mogę powiedzieć że awansowałem na chuderlaka(71kg). Zaczynałem od FBW(3 miesiące) potem split do teraz. Nie mam czasu na liczenie kalorii ale staram się jeść w miarę racjonalnie unikam śmieciożarcia i słodzonych napojów.
Jako że postępów od dłuższego czasu brak i obecny plan po prostu mi się znudził,bardzo proszę o korekte tego co naskrobię tutaj.
A
- przysiad 5x5
- wyciskanie na lawce 5x5
- wioslowanie 5x5
+
lydki lub brzuch 2-3x15-20p

B
- przysiad 5x5
- wyciskanie w staniu 5x5 (wolałbym alternatywę mówiąc szczerze)
- martwy ciąg 1x5(plus rozgrzewkowe bo go lubię)
- drazek (podchwytem) 3 x max ilosc powt.
+
brzuch lub lydki 2-3x15-20p

O 5x5 słyszłame kupę dobrego ale przy splicie ma bardzo mało ćwiczeń, na samą klatkę robiłem 3 ćw po 3 serie. Dodać coś jeszcze?
I kolejne pytanie jak dobrać obciążenie? w 5x5 zwiększa je się o 2.5 kg co tydzien.
Obciążenie z którym ćwiczę obecnie:
Wyciskanie: 55kg
Martwy ciąg: 60kg(dało by radę pewnie i więcej ale nie mam pasa i jakoś tak zawsze się bałem :P)
Biceps uginanie: 12.5 kg
Przysiad: 50kg(chyba bo zawsze wypychanie nog na maszynie robiłem 90kg i uginanie nóg 84 kg )
#mikrokoksy #silownia #sportoweswiry
  • 19
@looklikelance największy tak, ale np klatkę miałem megasłabą, że 40 kg to był maks a poszło do 55kg dopiero potem. Ale tak 3 mieś to raczej stagnacja.
@sqars Nie wiem ile mogę przysiąść maks, ćwiczyłem tak kiedyś potem zmieniłem na maszyny - głupio wiem ale to mała siłownia i było wiecznie zajęte. Jutro będę robił nogi to zobaczę ile maks.
@Ch-jogromPL Mam szybka przemianę materii i przytyc cokolwiek jest dla mnie bardzo
@Nihilius: moim zdaniem daj sobie spokój ze splitami pierwszy rok możesz spokojnie FBW lecieć. Po pierwsze dieta , bez nadwyżki kcal nie urośniesz=więcej nie szarpniesz.Imo spokojnie 3-3,5k powinieneś wsysać dziennie. Fajnie że ćwiczysz 5x5 powinieneś na tym przy dobrej szamie sporo zdziałać.Dobierz ciężar żebyś był w stanie ostatnią (5) serię był w stanie ledwo zrobić , weż sobie kogoś do asekuracji w razie co.Plan moim zdaniem słaby , po pierwsze rozkład