Wpis z mikrobloga

Udało wam się dorwać to urządzenie do Sous-Vide z #lidl?
Wczoraj i dziś zwiedziłem 3 lidle w Wawie i Jabłonnie i nic nie było nawet wzmianki, że coś takiego można kupić( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak u ktoś będzie przypadkiem w lidlu i to znajdzie niech woła, odwdzięczę się. Napisałem w ogole do lidla bo była informacja, że tylko w wybranych sklepach a oni mi odpisali, że w związku z dużym zainteresowaniem nie ma go już dostępnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wołam was bo tamten temat został zaspamowany przez chleb na zakwasie

@desad @Dar_Q
  • 17
@szarley: no niby właśnie nie, w sous vide masz pełną kontrolę nad produktem - gotujesz go w niezmiennej i stałej temperaturze, dzięki temu potrawa wychodzi za każdym razem idealnie, w innych technikach obróbki temperatura jest zmienna i ciężko uzyskać identyczną potrawę.
Jakbym miał kilka wolnych stówek to kupiłbym takie coś.
@Bialy_Mis: A gdzie mieszkasz? Mi odpisali, ze w wawie nie ma( ͡° ʖ̯ ͡°) Daj znać jak będzie :)
@desad: Hmm to może będzie 2 rzut tego towaru( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi odpisali tylko, że w wawie nie ma :)
@szarley: Zamiast dorabiania ideologi bardziej bym to widział jako ułatwienie w gotowaniu. Dużo jest zalet tego sposobu gotowania. Największą wadą tego
Są takie urządzenia jak Maestro MULTICOOKER MR-793 lub Hyundai MULTICOOKER 8w1 MFC03 ktore maja możliwość płynnego ustawienia temperatury gotowania w zakresie od 50 do 180. Myślę że to załatwia sprawę i wcale nie trzeba wydawać góry hajsu na sprzęt dedykowany do sous vide. ale bardziej jestem za sprzetem Hyundai bo mam sokowirowkę i sprawdza się idealnie już od ponad roku. Plus woreczki z wentylem i pompką http://vacus.pl/65/Wentyl-prozniowy.html i mamy amatorskie sous vide