Wpis z mikrobloga

@urwisjakichmalo: Jak przeciętnemu anglikowi przedstawisz brzmienie "ś"? Sh? Shi? Utarło się, że "щ" opisujemy po polsku jako "szcz", jak człowiek później posłucha trochę rosyjskiego języka, zrozumie jak poprawnie się tę bukwę wymawia. Jak już mamy działać tak szczegółowo, to wolę opisać słowo "ещё" jako "jeszsio" niż jako Twoje "jesio", a "борщ" jako "błorszś" a nie Twoje "borś". Jeszcze żebyś napisał to w normalnym tonie: "Przepraszam cumple, ja jestem innego zdania.
  • Odpowiedz
@Gl1n4: Ale to nie chodzi o "inne zdanie", tylko o to, że znam perfect rosyjski i pokazuję wam pewną zależność, na którą wypada zwrócić uwagę. Wy zgrywacie autorytety ws. języka, którego nie znacie. I to po przeczytaniu arta na wiki. Litości.

Poza tym - jeśli chcesz się bawić w zapis fonetyczny, to wygląda on zupełnie inaczej niż to co rozpisałeś. Zaznaczyłem Ci wyżej, że rozpisuję Ci to jak dla laika.
  • Odpowiedz
@urwisjakichmalo: Matematyka, w przeciwieństwie do filologii, jest dziedziną ścisłą. Mimo to znajdują się nauczyciele, którzy mają inne zdanie na temat tego, jak przekazać jej zasady uczniom. Spoko, rozumiem - wszyscy poza Tobą w dupie byli i gówno widzieli. Idź, sprawdź czy Cię tam nie ma --->klik
  • Odpowiedz
@urwisjakichmalo: @npwjsn: Potwierdzam, щ wymawiamy miękko jako ścia, a właściwie śśśa ;) A wypowiadanie się na temat języka obcego, którego się nie zna oraz kłótnie na ten temat z filologiem i ogarniaczem, który studiował w Moskwie są słabe, elo.
  • Odpowiedz