Wpis z mikrobloga

@mihaubiauek: A co to za różnica?
@greven: w wypadku zakupu w związku z prowadzoną działalnością, możesz sobie wliczyć VAT oraz obniżyć podatek dochodowy, czyli reasumując – kupujesz tak jakby netto.

Jedyny minus – gwarancja w tym wypadku zazwyczaj jest tylko na rok, chociaż słyszałem, że te przepisy mają się zmienić.
y podcza


@greven: płacisz brutto i na koniec miesiąca* kolega płaci podatek vat pomniejszony o kwotę 23% tego co zapłaciłeś + ma dodatkowy benefit w postaci pomniejszonego podatku dochodowego.

*miesiąca lub kwartału - kolega może mieć różne okresy rozliczeniowe
@greven: Miej na uwadze, że urzędasy w każdej chwili mogą skontrolować czy komputer znajduje się na stanie firmy i czy jest używany do prowadzenia działalności. Jeśli nie to mogą dowalić ładną karę za oszustwo podatkowe.
@seattle: Tak mam tego swiadomosc, dlatego to wciaz tylko mysl zasiana mi dzis przez znajomego :) Ciekaw jestem, czy jest mozliwosc podlozenia innego sprzetu w miejsce nowego. Chyba nie beda go podczas kontroli rozbierac i sprawdzac czy komponenty sie zgadzaja?
@greven: To już kwestia tego jak upierdliwi i szczegółowi są kontrolerzy. Każdy sprzęt ma producenta, model, numer seryjny, i to nie jest jakaś wielka trudność wykazać że dany komputer nie jest tym który się kupiło. W przypadku np. laptopa to kwestia odwrócenia i odczytania danych z naklejki. ;-)