Wpis z mikrobloga

@rtone: co wy macie z tymi miękkimi butami :D ? nie są miękkie, są spoko, dla początkującego kulturysty :D i biegacza niedzielnego na trasy do 6-7 km są dobre. Można ćwiczyć w zwykłych trampkach wiadomo, jak komu wygodniej.
  • Odpowiedz
@feniks_pn: no zasadniczo miękkie, amortyzowane buty to najgorsze co może być do ćwiczenia ze sztangą. A po co innego komuś specjalne buty na siłownie?
  • Odpowiedz
@Koliber86: nie no z tego co tam jest to polecam tylko matę, taśmy do rozciągania i ew. buty. wątpię w skuteczne działanie takiego drążka, już lepiej hantelkę sobie kupić i ćwiczyć w domu z hantlą.
  • Odpowiedz
@rtone: no właśnie po co specjalne buty komuś na siłkę ? adidasy są uniwersalne i wygodne. Najgorsze co może być do ćwiczenia ze sztangą to zła technika.
  • Odpowiedz
@Koliber86: o #!$%@?, jako człowiek który prawie sobie złamał nos ćwicząc bicka na gumowym expanderze to na tym zdjęciu widzę tylko utratę przytomności na skutek zebrania drążkiem w potylicę
  • Odpowiedz
@rtone: miałem poprzednią generacje tych butów, mi przypadły do gustu, jak ktoś siada mniej niż masa swojego ciała to nawet bym się nie zastanawiał a ciągi robił na boso :)
  • Odpowiedz
@feniks_pn:

Mark Rippetoe explains:


But the main feature of a squat shoe is heel compressibility. The drive out of the bottom starts at the floor, where the feet start the kinetic chain. If the contact between the feet and the floor is the squishy gel or air cell of a running shoe, a percentage of the force of the drive will be absorbed by the compression of the cell. This compression
  • Odpowiedz
@rtone: drugi powód który kiedyś tłumaczył mi trener i muszę się zgodzić - biegówki mają zadarte nosy przez co niektórzy mają tendencje do przechylania się w przód, nie da się też w takich butach "wkręcić" dużego palca w podłogę, co, jak mnie uczono, jest jednym z pierwszych kroków do siadu (dzięki temu się stabilizujesz i wymuszasz ruch kolan na zewnątrz)
  • Odpowiedz
@feniks_pn: Te buty na pewno nie na siłkę, do ciągów się nie nadają, miękki przód i podniesiona pięta. Na siłownie najlepiej płaska powierzchnia, do ciągów to i w samych skarpetkach lepiej, dobre buty dla powerlifterów to koszt pow. 300zł
  • Odpowiedz
  • 0
@Tang0: widzisz nie każdy potrzebuje profesjonalnych butów do siadow pierwszego dnia na silce. Profesjonalni trenerzy uczą siadow ludzi w adidasach do biegania. z biegiem czasu można się w takie rzeczy bawić, ale proponowanie poczatkujacemu butów do siadow jest idiotyczne. markuje tez problemy a nie rozwiązuje je bo zamiast uczyć mobilności podnoszą piete co nie jest zdrowe dla kolan.
  • Odpowiedz
@feniks_pn: Tak naprawdę w swoim poście doradziłem i tym którzy zaczynają, i tym którzy poważnie o liftach myślą, nie wiem w zasadzie po co ta wymiana zdań. Dużo osób początkujących ćwiczy w nieodpowiednim obuwiu(czy to na siłce czy przy bieganiu) i czasem warto podpytać, poczytać, dopasować. Obuwie miękkie, podniesione wpływa na naszą stabilizację, na którą tracimy zbyt dużo energii w boju, nie da się skupić w pełni na poprawianiu techniki jak
  • Odpowiedz
@Tang0: @rtone: i ten sam Mark Rippetoe mówiący że robienie przysiadów w butach do biegania to jak robienie przysiadów na łóżku:
https://youtu.be/yWRkBH_q_Ag?t=132
https://youtu.be/-OoVQPmfZ4o?t=1

kumam Wasze argumenty i suma sumarum to Wy macie racje, ale to jest jak z suplementami. Suplementy działają tylko trzeba mieć dopiętą dietę i oczekiwać od nich osiągalnych efektów. Podobnie z akcesoriami. Na ch.j komuś powerlifty jak pierwszy raz na siłownie przychodzi ? Jak idziesz na basen
  • Odpowiedz