Wpis z mikrobloga

Co za masochiści używają Ruby...

Jedna rzecz wymaga w wersji maksymalnie Ruby 1.9, a inna w wersji powyżej 2.0. No chyba ich pogięło. Jak mam naraz odpalić dwie wersje? Ewentualnie jak się przełączać pomiędzy nimi, żeby raz to a raz to odpalać? #windows

#ruby #rubytogowno #rubydlamasochistow #rubyonrails

Przy okazji znacie może jakiś szybki sposób na instalację Redmine? Bo jak próbuję robić po kolei z instrukcji, to co drugie polecenie sypie błędami i mam już dość.
#redmine

#prawieprogramowanie
  • 9
@rskk: Wiesz kto używa Ruby 1.9? Red Hat! Tak!

Gdzie? W OpenShift. Żeby połączyć się z nim trzeba użyć aplikacji RHC... która działa tylko na Ruby 1.9. No i mi działa.

Tylko teraz nie mogę zainstalować Redmine ;/
@mk321:

używaj windowsa

chciej pisać w rubym

narzekaj hurr ruby #!$%@? durr

fuck logic


Weź sobie zainstaluj jakiś normalny system do takich rzeczy (windows jest do gier i photoshopa co najwyżej) i zainstaluj rvm. Jedna komenda rvm use 2.2.1 i używasz ruby 2.2.1, rvm install 2.2.2 i instalujesz 2.2.2, wszystko proste i bezproblemowe

na przykład Ubuntu, żeby było łątwo na początek
@SPRZEDAWCA_DEKODEROW: zostać przy tym PHP albo przejdź na Jave/C# lub Python (tego ostatniego nie używałem). Ruby już się starzeje i nikt go nie będzie używać.

@dmaskd: tak, bo jest wersja na Windowsa. Jak nie wspierają tego systemu to niechby nie pisali, że go wspierają.