Wpis z mikrobloga

hejt na tych, którzy wysyłają CV niepodpisane imieniem i nazwiskiem, tylko "CV". Jak sobie ściągnę kilkadziesiąt takich plików na dysk, to potem odszukanie tego CV, które mi się podobało, graniczy z cudem.. nie mówiąc, o tym, że za każdym razem, gdy ściągam kolejny plik o tej samej nazwie, system pyta, czy chcę zastąpić stary plik nowym..

Już nawet nie mówię o innych tytułach plików, które brzmią nieco niepoważnie: "mojeCV", "CVAngela" (serio), "cv kasia111", "cv ania wersja ostatnia"....

Rada ode mnie: CV opisujcie imieniem i nazwiskiem i wysyłajcie tylko w formacie pdf. No.

#pracbaza #rekrutacja #gorzkiezale
  • 12
wielu innych chce tylko .doc(x), żeby sobie coś pododawać w treści.


@jacekprim: No chyba sobie żartujesz, CV wysyła się tylko w formacie nieedytowalnym, żeby nic się nie zmieniło.

Poza tym w pdfach, można dodawać notatki./komentarze jak już ktoś musi sobie coś w nich zaznaczyć.

@a19: I najlepiej jeszcze bez spacji, jak się rekrutuje szturmowców to mają CV wysyłać w postaci CVimienazwisko
@DarkSideOfTheForce: tak, bez spacji i polskich znaków najlepiej..
@jacekprim: może jakieś super hiper rozwinięte firmy tak mają, ale ja jestem nic przy nich, maleńka firma, która szuka sekretarki (hehe na moje miejsce), nie mam wielkich wymagań, poza schludnym cv..