Wpis z mikrobloga

Nocna a ja mam jakieś dziwne "pomysły" XD
Do matury z fizyki polecacie czytać jakieś dodatkowe podreczniki? specjalne zbiory zadań? czy może robić adania z ubiegłych lat ?
No i może przy okazji ktoś powie coś o maturze z informatyki, bo to już raczej "wymarły rytuał" XD Z tego co wiem to na ostatniej(3 lata temu :v) pisał ją jeden chłopak z mojej szkoły, nawet mu zdjęcia robili na ten niezwykły moment (attencja sie zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
#matura #licbaza #szkola #nauka #fizyka #informatyka
  • 5
@razenas: Przerobiłem jakieś dwie poprzednie i miałem +50% z fizyki podst. Jak znasz dobrze zakres materiału to ucz się ze wszystkiego co możliwe. (4 lata temu)
@razenas: z informatyki u mnie też robili problemy, żeby zdawać (technikum informatyczne xD ). Trochę rzeczy ogólnych (bazy danych, systemy, sieci), ale też sporo programowania i algorytmiki.

Z fizyki to Resnick, Halliday.

@razenas: parę lat przygotowywałem maturzystów do egzaminów m.in. z fizyki i informatyki.

fizyka jest bardziej przewidywalna, po prostu trzeba przerobić zakres liceum. Najlepiej po kolei rozwiązywać zadania ze swojego podręcznika czy zbioru zadań i w ten sposób przerobić cały materiał powtarzając i douczając się w tych miejscach, których się nie ogarnęło w czasie nauki w szkole. Potem lecisz z zadaniami egzaminacyjnymi. Poziom na rozszerzeniu jest wyraźnie wyższy, mniej zadań, za to