Wpis z mikrobloga

Mirki motoryzacyjne potrzebuję rady.
Przyszedł czas na zmianę samochodu, a dokładniej na BMW E92. Zastanawiam się nad dwiema opcjami silnika, 320d lub 330d (układ napędu 4x4 nie ma dla mnie większego znaczenia). Czy ktoś z Was miał styczność z tymi samochodami? Jakieś opinie dotyczące tych dwóch silników? Podaję poniżej 2 ogłoszenia, które przykuły moją uwagę:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e92-330xd-4x4-3-0d-231km-navialu-20-skora-oplacona-ID6yfdA3.html#9e774e82b3

http://allegro.pl/show_item.php?item=5901978245#9e774e82b3

Oczywiście poczytałem o tych silnikach itp. itd. poszukuję po prostu subiektywnych opinii posiadaczy i ex-posiadaczy a propos jakości jazdy, komfortu, doświadczenia z tymi silnikami itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki!
#motoryzacja #samochody #bmw #e92 #diesel
  • 14
@winiarro: Samo z siebie nie jest to auto prestiżowe a z małym silnikiem mało koni i momentu. Szybko ci zabraknie. Mapa to prosta usługa polegająca tylko na wgraniu nowej, poprawionej. 10 minut roboty. Nie wiem ile w Polsce może kosztować ale taka najzwyklejsza, bez wstawiania na hamownię i robienia czegoś specjalnego to najwyżej kilkastówek. Poszukaj po forach. Benifity zauważalne.
@winiarro: mam 3.0 w e92 i obecnie przez 5,5 roku i nie ma się specjalnie czego czepiać, całkiem sensowne spalanie, pojazd udany, silnik tak samo, u mnie w miescie wychodzi tak 10.5-12, na trasie 7.5-8.5, zalezy jak jezdzisz, jak go nie bedziesz bardzo meczyl to zejdziesz nizej. Ja mam xdrive, wiec moze minimalnie podnosic spalanie. Nie wiem co uznajesz za komfort, ale subiektywnie stwierdzę, ze zawieszenie w m-pakiecie jest jebitnie twarde,
Ciekaw jestem tego zawieszenia


@winiarro: dobre na autostradę i równe nawierzchnie, ale na krakowskich dziurach nie amortyzuje dosłownie nic, do wyboru pozostaje slalom albo prostowanie felg, na szczęście oryginalne kółka w miarę dają rade na to co muszą znosić.

Fabrycznie nie masz regulowanego zawieszenia, jest albo standardowe, albo sportowe w m-pakiecie. Gwintowane jakieś mają, ale w katalogu m-performance.
@FalseIdeas: witam, pytanko odnosnie maszyny, automat czy manual. Jak sie sprawuje xdrive, ogolnie jak z czesciami eksploatacyjnymi jest duza roznica w kosztach wzgledem wersji tylnonapedowej. Sam szukam obecnoe e92 3.0xd. moze kolega wrzuci jakas fotke bmw. pozdrawiam :-)
@kamil7o7: manual, xdrive spisuje sie poki co wzorowo... Problem pojawi sie dopiero jak przestanie, bo wymiana tej skrzyneczki na nowa to juz kwoty rzedu 10k. Jako niemechanik nie bardzo wiem ile dodatkowych czesci poza sama skrzynka rozdzielcza tam wchodzi, zdaje sie ze zawieszenie jest lekko zmodowane - ostatnio wymienialem amortyzatory z tylu i powiedzieli mi, ze to standardowy sachs z logo bmw, ale na przodzie jest juz cos innego jakbym kiedys
FalseIdeas - @kamil7o7: manual, xdrive spisuje sie poki co wzorowo... Problem pojawi ...

źródło: comment_nmSuqTZjlY4X8fOjJDWoCj6vU48PIF4u.jpg

Pobierz