Wpis z mikrobloga

@gnt_1: Adrian Zandberg, z tego co się orientuję, jest socjaldemokratą. Na to wskazywałyby rozwiązania które proponuje oraz to, że czerpie z państw skandynawskich. Sam Marks jest postacią istotną nie tylko dla komunistów. Sympatia dla Marksa nie musi oznaczać, że ktoś jest komunistą.

Razem jest partią socjaldemokratyczną. Naprawdę dokształć się, bo nie rozumiesz istoty różnic. A są one zasadnicze. I albo rozpleniasz efekty swojego niedouczenia, albo celowo próbujesz przypisać Razem oczerniającą łatkę.

komunizm

1. «ideologia i doktryna społeczna postulująca zbudowanie społeczeństwa bezklasowego, opartego na społecznej własności środków produkcji i równym
  • Odpowiedz
@BongoBong: 1. Sympatia dla Marksa oznacza że ktoś jest komunistą i to bez względu na to jaka się woli nazywać. Wieczna beka z lewicy która usilnie próbuje tworzyć jakiekolwiek różnice w tym względzie, no ale na potrzeby tej dyskusji powiedzmy że wszystko to opiera się na tej samej doktrynie marksistowskiej. Zabawne zresztą jest to że cały spór właściwie opiera się na "interpretacjach" Marksa, ale każda chyba nie daje sobie rady.

2. ZSRR też nazywał się socjalistycznym związkiem republik radzieckich, a same republiki rzekomo były demokratyczne lol. Także nazwa nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Komunizm (od łac. communis – wspólny, powszechny) – ideologia społeczna klasyfikowana jako utopijna, polityczna, gospodarcza, której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, a więc społeczności opartej na wspólnej własności środków produkcji i równym podziale
  • Odpowiedz
Sympatia dla Marksa oznacza że ktoś jest komunistą i to bez względu na to jaka się woli nazywać


@gnt_1: Nie oznacza. Sympatia do papieża nie czyni mnie katolikiem.

2. ZSRR też nazywał się socjalistycznym związkiem republik radzieckich, a same republiki rzekomo były demokratyczne lol. Także nazwa nie ma tu najmniejszego
  • Odpowiedz
@BongoBong:

Nie oznacza. Sympatia do papieża nie czyni mnie katolikiem.


Tak, jestem pewien że darząc papieża tylko zwykłą sympatią nosiłbyś z kolegami koszulkę z jego
  • Odpowiedz
Takie że nieważne jak się nazwiesz. Znaczenie ma to co robisz i co planujesz robić. Podobnie nikt normalny chyba nie powie że Tusk był liberałem, mimo że sam tak się nazywał i nawet kiedyś książkę o liberalizmie napisał.


@gnt_1: Zamierza wprowadzić społeczeństwo bezklasowe, wspólną własność środków produkcji i dzielić dobra po równo? No chyba nie.

Opieramy się na twoich wyobrażeniach tego co Razem, czy Zandberg chcą
  • Odpowiedz
@Cheater: Tak, z pewnością sympatia dla twórcy Związku Komunistów i Manifestu Komunistycznego i noszenie jego koszulek wcale nie oznacza że jest się komunistą z komunistycznymi poglądami. Chryste panie toż to się nadaje na #shitwykopsays

  • Odpowiedz
Jeszcze powiedz mi gdzie chcesz zmniejszać koszty pracy, gdy EFEKTYWNE (nie mylić z nominalnym) koszty zatrudnienia należą u nas do jednych najniższych w UE.


@kebabzranajaksmietana: Są trzy stopnie kłamstwa - kłamstwo, większe kłamstwo i statystyka. Koszty pracy nie są u nas bardzo wysokie, ale większa część tych kosztów to "podatek", który jest bardzo nieefektywnie zarządzany przez państwo. Ciekaw jestem pewnego eksperymentu, gdyby tak oddać pracownikom całą pensję + klin podatkowy
  • Odpowiedz