Wpis z mikrobloga

Po świętach poszedłem do Biura ZKS się zapisać do klubu. Dali mi formularz do wypełnienia. Wypełniłem. Potrzebny był jeszcze dowód wpłaty i zdjęcie. W weekend zaniosłem do dyżurki, żeby zanieśli do Biura. Dzisiaj przyjechałem sprawdzić, czy wszystko jest ok. Było ok, przyznali mi numer klubowy i na ten numer mogę strzelać taniej. Strzelałem dzisiaj z Walthera P99 made in Germany amunicja 9mm. Wybrałem tą broń, żeby potrenować przed sobotnimi zawodami ze strzelania PCz. Niestety chyba przy każdej broni amunicja 9mm jest dla mnie za silna. Jak będę w przyszłości kupował broń, to z amunicją pomiędzy .22, a 9mm. Moglibyście coś polecić?

Było mroźno, byłem jedyną osobą na wszystkich stanowiskach pistoletowych. Musiałem co jakiś czas ogrzewać ręce w przerwach między strzelaniem, oczywiście odkładając rozładowaną broń.

#graczznumerempierwszymstrzela
  • 10
@graczznumerempierwszym: jest parę kalibrów o energii mniejszej niż 9x19, np. 7,65x17 (7,62 Browning; .32 ACP), 9x17 (.380 ACP). Szczególnie ten pierwszy jest przyjemny w strzelaniu. Jest jeszcze 9x18 Makarov, ale pomimo, że jest słabszy niż 9x19 to nie strzela się z niego najczęściej za fajnie.

Do prawdziwego strzelania tarczowego jest .32 S&W oraz .38 special, tak jak już kiedyś pisałem.

A ZKS zimą jest dla prawdziwych zapalenców ;)

BTW: dodawaj tagi
@ppqa: interesująco wyglądają naboje .32 i .380, szczególnie prawdopodobnie przypadłoby mi do gustu .380 ACP z Glockiem G42, ale to musiałbym sprawdzić jeszcze.

Chciałem wziąć udział w zawodach PCz 10, ale okazało się, że można strzelać jedynie z jednej ręki, a ja boję się, że będę miał za słaby wynik, więc wezmę udział w KCz5z8.
interesująco wyglądają naboje .32 i .380, szczególnie prawdopodobnie przypadłoby mi do gustu .380 ACP z Glockiem G42, ale to musiałbym sprawdzić jeszcze


@graczznumerempierwszym: jeszcze pytanie do czego Ci tak naprawdę broń. Jeśli ma być typowo bojowa, to najbardziej typowym, najpowszechniejszym i najtańszym nabojem jest 9x19. Jak go odrzucisz, to skleślasz ogromną większość pistoletów CZ.

Jeśli ma być do tarczy i to z nastawieniem na wyniki, to strzela się z czegoś takiego
chociaż na Kcz5z8 trzeba mieć licencję PZSS, a jej nie mam jeszcze


@graczznumerempierwszym: faktycznie w regulaminie Kcz5z8 jest mowa o licencji, ale myślę, że nie będzie problemu z wystartowaniem bez niej. Zwłaszcza, że jest początek roku i mało kto ma już nowy plastik w ręku. Ja np. nie mam, mimo, że wniosek złożyłem na początku listopada.
wezmę konkurencję karabin leżąc i ubiorę się na cebulkę


@graczznumerempierwszym: masz zacięcie... Mi się nie chce wyjść z domu do samochodu, a jak sobie pomyślę, że miałbym się położyć na ziemi przy tej temperaturze to mną trzęsie. ;)
@ppqa: mam jeszcze około 6 miesięcy namysłu, ale myślę, że broń sportowa jak pokazałeś raczej by odpadała. W takim razie spróbuję poćwiczyć rękę i kupić coś na 9mm, albo 7.65 albo jednak ten mały G42.
albo 7.65 albo jednak ten mały G42


Są ciekawsze pistolety w 9x17 niż Glock 42, np. Sig Sauer P232 - chyba najlepsza broń w tym kalibrze. Do kupienia w Polsce, ale będzie trochę droższa niż Glock. Ogólnie dużego wyboru nie ma, bo mało co strzela tym nabojem. Z używanych rzeczy można jeszcze znaleźć CZ83, ale jest ich mało i są często w średnim stanie.

Ale poszukiwania zacznij od 7,65x17.

bo chodzi o