Wpis z mikrobloga

Jako typowy #januszebudownictwa potrzebuje pomocy.

Czy warto doplacac do welny mineralnej 20 cm o lepsym wspolczynniku?

Mowimy o 0,0039 , 0035 i 0033 .

Potrzebuje kolo 200 metrow kwadratowych, bo sobie robie #mancave swoja i warsztat i garaz , ale nie jestem przekonany , bo roznica w cenie jest duza.

Na allegro:
039 dostane ponizej 15 zeta , a o 033 juz kosztuje 26 zeta

Prawie 100% roznicy a jak zgaduje 100% roznicy w dzialniu nie bedzie ;)

No i ceny..

Na allegro m2 dorbych kosztuje jak napisalem ~15 brutto przed negocjacja jakakolwiek.
Najtansza welna 20 w stacjonarnych skladach u nas kosztuje 21,19 netto. Ta roznica nie jest normalna. #januszebiznesu czy tylko mi sie wydaje i czegos nie wiem.

#budujzwykopem #budownictwo
Wolam @rybeczka
  • 27
  • Odpowiedz
Kupie 20stke 00039 isovera i jakies normalne okna plastiki.


@bigger: no i prawidłowo. Wiecej możesz oszczędzić (lub uzyskać komfortu) na dobrym montażu (tzw. ciepłym montażu okien, oraz kładzeniu wełny na zakładkę na dwie warstwy, niż na samej lambdzie, której prawdziwości też nie zawsze będziesz pewny.
  • Odpowiedz
Wentylacje tez sie dorobi.


@bigger: ogólnie rozbijanie prac na etapy w których wentylacja jest jednym z nich nie jest polecane. Straszny syf się robi. Ile tam masz m3?
  • Odpowiedz
@bigger: Lepiej dać więcej tańszej (grubszą warstwę) o ile konstrukcyjnie to nie wyjdzie drożej - bo więcej wełny (grubsza warstwa) to większe koszty jej założenia i większe koszty pozostałych materiałów.
Znacznie większe znaczenie ma dla ciebie jakość położenia tej wełny niż jej lambda. Musisz pozbyć się wszelkich przeciągów, nieszczelności na granicy wełna-otoczenie, musisz pamiętać, że mokra (wilgotna) wełna traci swoje właściwości (traci w pewnym stopniu, nie że całkowicie). Jeśli spieprzysz
  • Odpowiedz