Wpis z mikrobloga

@ateibok: EKUZ nawet chyba jest lepszy niż prywatne. Miałem wypadek na Węgrzech, taki drobny że przetrzymali mnie jedną noc w szpitalu, zrobili tomografie itp. na odchodne dostałem jeszcze leki na wynos. Nie zapłaciłem za to nawet złotówki, wszystko poszło na NFZ. Jak bym chciał korzystać z prywatnego to pewnie bym musiał zapłacić a pozniej czekać na zwrot od ubezpieczyciela.
@Lemartez: Ubezpieczenie turystyczne to sa jakies grosze za pojedynczy wyjazd i rowniez grosze, choc ciut grubsze za caly rok.
Dostajesz wtedy odszkodowania od ubezpieczyciela za spoznione loty, jezeli sam sie spoznisz na lot, zgubione bagaze, kradzieze, leczenie, a jezeli za granica kipniesz to za darmo sciagnie twoje cialo do kraju.
@chooper:
@Lemartez:

Wyjeżdżasz do EU to po Ci ubezpieczenie? Skoro masz je w Pl.

Osobiscie pracuje w Niemczech. Do Polski przyjeżdżam dwa razy w roku. W razie biedy niemiecka kasa będzie się rozliczać ze szpitalem.
Ba mogę iść nawet do lekarza (warunek: on musi mieć umowę z Krankenkasse).
@chaberr: to tłumacz to tym którzy wymyślili EKUZ i tym bandom debili którzy go wyrabiają jak wiesz lepiej
darmowe - ale trzeba jakoś udowodnić że masz do niego dostęp, a dowodem/paszportem nie udowodnisz