Wpis z mikrobloga

@Karbostyryl: A skąd wiesz, czy w obecności powietrza nie przereaguje np. z barwnikiem tabletki, co nie dzieje się w atmosferze ochronnej? Nie wiesz, spodziewasz się, że nie, bo producent nie chce się sądzić o źle przechowywane leki - ale nie ma co ryzykować.
@kfjatooshek: Do każdego preparatu są przeprowadzane badania stabilności. Skoro apap 100 tabl. w butelce przeszedł takie badania (a na pewno przeszedł, bo to jest wymagane do dopuszczenia do obrotu), to znaczy, że można go tak przechowywać otwierając butelkę i wyciągając co raz tabletkę - i jest wtedy stabilny (tzn nie rozkłada się powyżej iluśtam procent). Niestety nijak ma się to do innego preparatu, którego tabletki mogły mieć zupełnie inne substancje pomocnicze
@Ginden: @Annerice: @Karbostyryl: Dzięki. Pytanie wzięło się stąd, że jakiś czas temu czymś się zatrułam, a jedyne, co mogło mi tego dnia zaszkodzić, to właśnie paracetamol. Data była ok, ale leżał w szufladzie w zniszczonym opakowaniu, mama stwierdziła, że od tego się zepsuł. Dziś znowu wzięłam tabletkę, która nie wiadomo jak długo miała styczność z powietrzem, po czym mnie uderzyło, że może być powtórka z rozrywki ( ͡°