Wpis z mikrobloga

przecież dzięki temu nauczyła się najlepszej umiejętności w życiu, czyli leżakowania xD


@Cesarz_Polski: Nie wiem czy wiesz, ale najchłonniejszy na informacje mózg dziecka jest w okresie do 4 lat, a i późniejsze lata mają kluczowe znaczenie dla późniejszych zdolności umysłu.

Co prawda w naszym systemie szkolnictwa, dzieci robi się głupszymi, niż mogłyby być wiec taka informacja jest zbyteczna, chociaż może chodziła do jakiejś specjalnej zerówki, gdzie program państwowy był w minimalnym
@Wolnosciomierz: Niektóre firmy wymagają przy aplikowaniu wykazu ocen lub przynajmniej ocen z wybranych przedmiotów. Oczywiście tylko na stanowiskach entry-level.

Co prawda mowa o czymś równoległym w stosunku do CV, ale jeśli ktoś szuka np. pierwszych praktyk, to wpisanie kilku ocen do (ubogiego jeszcze) CV wcale może nie być głupie. Ktoś może np. studiować jakieś nauki społeczne (średnia ocen mało miarodajna, bo jest wiele przedmiotów zapychaczy) i pokazać, że miał bardzo
@zolwixx: gros ludzi zaczyna od LO. Ale sam dostawałem swego czasu trochę CV, wpisywanie gimnazjum to była norma, co lepsi podstawówkę także dawali, ale jednak zerówki nie widziałem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zolwixx: LO jak sama nazwa wskazuje jest szkołą ogólnokształcącą, która przygotowuje do dalszej nauki na studiach, samo w sobie, w odróżnieniu od technikum, niczego szczególnego nie uczy. Moim zdaniem wpisywanie LO w CV ma sens tylko wtedy kiedy nie posiada się jeszcze dyplomu ukończenia studiów, kogo obchodzi jakie liceum kończył dorosły człowiek, który jest już absolwentem studiów.
@stworzak: piszac cv starczy przecież napisac np studia czy liceum zalezy co sie ma przeciez jest to logiczne skoro mamy liceum skonczone to i inne szkoly xD znaczy nie dla wszystkich logiczne xD ale malo kto wie ze nie pisze sie sp i gimnazjum ani liceum przy posiadaniu np licencjata
@plosu: bywają licea zajmujące wysokie miejsca w rankingach, obiekt pożądań wielu ambitnych uczniów, kuźnie olimpijczyków w których uczą prawdziwi profesorowie i doktorzy (np moje, hehe, VI LO im. Kochanowskiego w Radomiu). uczęszczaniem do takiego liceum można się pochwalić
@DOgi: Może chodzi o to, że nie ma sensu pisać 2 stronnego CV? Bo szczerze mówiąc nie wiem co tam możesz wpisać, prócz wymienienia dosłownie wszystkiego co robiłeś. CV im krótsze i bardziej treściwe tym lepsze, komu chciało by się czytać 2 strony.