Wpis z mikrobloga

@stworzak: piszac cv starczy przecież napisac np studia czy liceum zalezy co sie ma przeciez jest to logiczne skoro mamy liceum skonczone to i inne szkoly xD znaczy nie dla wszystkich logiczne xD ale malo kto wie ze nie pisze sie sp i gimnazjum ani liceum przy posiadaniu np licencjata
  • Odpowiedz
@plosu: bywają licea zajmujące wysokie miejsca w rankingach, obiekt pożądań wielu ambitnych uczniów, kuźnie olimpijczyków w których uczą prawdziwi profesorowie i doktorzy (np moje, hehe, VI LO im. Kochanowskiego w Radomiu). uczęszczaniem do takiego liceum można się pochwalić
  • Odpowiedz
Znam gościa który ma około 45 lat i jego CV to dwie strony A4 :)


@SebusPL: no i? To całkiem normalna ilość stron. Sam mając 26 lat mógłbym bez problemu zapełnić dwie strony A4.
  • Odpowiedz
@DOgi: Może chodzi o to, że nie ma sensu pisać 2 stronnego CV? Bo szczerze mówiąc nie wiem co tam możesz wpisać, prócz wymienienia dosłownie wszystkiego co robiłeś. CV im krótsze i bardziej treściwe tym lepsze, komu chciało by się czytać 2 strony.
  • Odpowiedz
@stworzak: lol, ja tez co jakis czas szukam pracownikow nizszego szczebla w kuchni i w 99% zgłaszają się tacy ludzie, którym nie dałbym miotły w obawie, ze sobie krzywdę zrobią, albo zepsują miotłę.

ostatecznie i tak czas goni i z bandy idiotów trzeba wybrać jednego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaef: Jakich kwalifikacji spodziewasz się znaleźć u ludzi, których chcesz zatrudnić na pracowników niższego szczebla w kuchni? Na takie stanowiska to śmieszne cokolwiek wymagać.
  • Odpowiedz
@pedros92: Ja nie chcę kwalifikacji na zmywak.


Chcę tylko, żeby człowiek nie sprawiał wrażenia, że ma IQ niższe niż osioł. Człowieka, który po pokazaniu mu tablicy informacyjnej od chemikaliów ("aż" cztery różne płyny w kuchni) nie będzie próbował kwasem do piekarników zmywać talerzy.

Co do kucharzy, to ogromnie szanuję takich, którzy w CV piszą, że zaczynali swoją karierę od zmywaka. Niestety system edukacji w Polsce i w Europie wmawia przyszłym kucharzom,
  • Odpowiedz